1300 TL’ye Satılan Xiaomi Mi 5X Kamera İncelemesi

İnceleme admin
sponsorlu reklam

Xiaomi Mi 5X bir fiyat ve performans avantajı ürünü olarak piyasaya sürülen ve iPhone açısından çok ciddi bir rakip olma potansiyeli taşıyan yeni sürüm bir telefondur. Yeni sürüm olarak inceleniyor olmasının nedeni ise aynı kategoride yani fiyat-performans avantajı sağlayan telefonlar arasında yer alıyor olmasıdır. Xiaomi Mi 5X kamera incelemesi hakkındaki detayları sizlerle paylaşmadan önce fiyat-performans ürünleri hakkında kısaca bir bilgi vermemizde fayda var. Fiyat-performans ürünleri, fiyatları genel tüketicinin bütçesine uygun, performansı da ortalamanın üstünde olan ürünleri sınıflandırmak için kullanılan bir terimdir.

Ne Çok Farklı, Ne de Ortalama

1300 TL değerinde olan Xiaomi Mi 5X kamerası hakkındaki beklentilerinizi çok yüksek tutmamanızı önermemiz gerekiyor. Çünkü bazı değerleri ile iPhone’lara yakın özellik sergilerken, bazı özellikleri ile de tamamen farklı bir klasmana geçmiş oluyor. İşte, Xiaomi Mi 5X kamera kıyaslaması:

  • Geniş açı lens ve telefoto lens özellikleri ile iPhone’lara oldukça yakın bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkün.
  • Yüksek ışıkta elde edilen fotoğrafların kalitesi oldukça yüksek ve zoom yapıldığı zaman elde edilen görüntünün ayrıntıları da hiçbir şekilde kaybolmuyor.
  • Düşük ışıklarda zoom yapıldığı zaman optik zoom yapılamıyor. Sadece çekmiş olduğunuz fotoğrafı Croplamış oluyor. Bu da düşük ışıklarda kalitenin düştüğünün gözle görülebilir bir kanıtıdır.
  • Portre modu ise fiyatına göre oldukça yüksek bir performans sunmaktadır. Yüksek ışıklarda portre moduna geçtiğiniz zaman, profesyonel makinelere çok yakın sonuçlar elde edebilmenizi sağlıyor.
  • Xiaomi Mi 5X kamera özellikleri arasında en çok dikkat çekeni video çekim özelliğindeki fiyatperformans kalitesidir. Fiyatına göre oldukça yüksek bir video performansı sunan Xiaomi Mi 5X sayesinde oldukça keskin görüntüler elde edebilmeniz mümkündür.

Bu Fiyata Bu Kalite Kaçırılmaz!

Yukarıdaki etkenleri göz önünde bulundurduğunuz zaman fiyatına oranla oldukça yüksek bir performans sergileyen Xiaomi Mi 5X’lerin piyasada kendine çok geniş bir tüketici kitlesi bulacağını ön görmek mümkündür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir