17 Yaşındaki Liseli Genç Apple’ın Açığını Buldu

Donanım admin
sponsorlu reklam

Daha 17 yaşında olan Yiğitcan Yılmaz adındaki liseli genç Apple’ın bir açığını bularak Apple’ın teşekkür listesinde yer aldı. Çocukluğundan beri yazılım konularına meraklı olan Yiğitcan Yılmaz gelecek için umut vadeden gençler listesinde yer aldı.

İos 11:01 Yazılımında Açık Buldu

17 yaşındaki Yiğitcan Yılmaz iOS un 11.1 yazılımında açık buldu. Yiğitcan Yılmaz’ın bulduğu açık ise İOS aygıtına fiziksel olarak erişim sağlayabilen bir kişinin, kilitli ekranda görünmeyecek şekilde ayarlanan içerik bildirimlerini Siri uygulamasını kullanarak okuyabilmesiydi. Öylece Apple gibi büyük bir şirketin güvenlik açığını bulan 17 yaşındaki Yiğitcan Yılmaz apple’ın Yeni güncellemede  paylaştığı listede yer alıyor Apple şirketi güvenlik açığını bulan Yiğitcan Yılmaz’a teşekkür etti.

Sorun Giderildi

Apple’ın iOS 11.1 güncellemesinde güvenlik açığı bulan Yiğitcan Yılmaz’ın güvenlik açığını bulduktan sonra Apple şirketinin yaptığı açıklamada sorunun giderildiği belirtildi.  Sorunun giderildiğini bildirdikten sonra Apple şirketi Yiğitcan Yılmaz’a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Apple şirketi kullanıcı dostu yazılımları sayesinde bugünkü konumlarına gelmelerini sağladı. Kullanıcılardan direkt geri bildirim  Alan Apple şirketi en iyi müşteri deneyimlerini ortaya çıkarmak için çalışıyor bunun için gerekli çalışmaları yapan Apple yeni güncelleme detaylarını da paylaşıyor. Yeni güncelleme detaylarını paylaştığı listede 17 yaşındaki lise öğrencisi Yiğitcan Yılmaz’a da teşekkür etti.

Bir Yazılım Ustası Liseli

Daha 17 yaşında bir lise öğrenci olmasına rağmen Apple gibi büyük bir şirketin yazılım açığını bulan Yiğitcan Yılmaz yazılım konusunda ülkemiz için çok umut verici bir geleceğe sahip. Yiğitcan Yılmaz gibi gençlerin ülkesi için çalışmaları her zaman gurur verici olmakta. Şirketlerin teşekkür listelerinde gençlerin isimlerinin yer alması ülke için büyük prestij meselesi bu yüzden Yiğitcan Yılmaz gibi gençler  her zaman desteklenmelidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir