2017 Yılında Google’da En Çok Arananlar

Google admin
sponsorlu reklam

Bir yılın daha geride kalmaya başlamasıyla o yılın istatistikî verileri de yayınlanmaya başladı. Ülkemizde de yoğun olarak kullanılan arama motoru Google 2017 yılı içerisinde en çok arananları hazırlamış. Sonuçların büyük bir çoğunluğu okuyucuları şaşırtmasa da bazıları çok ilgi uyandırıyor. İşte Google’da en çok arananlar 2017 yılında şöyle:

1. Google’da En Çok Yapılan Genel Aramalar

Listenin başında büyük umutlarla alınan biletlerin sonucunu öğrenmek için yapılan ‘Milli Piyango 2017’ alıyor. İkinci sırada ise 2017’nin başlarında herkesin elinden düşürmediği ancak şu sıralar pek ortalıklarda görünmeyen ‘stres çarkı’ var. Üçüncü sırada ise seçim sonuçları için sık tercih edilen ‘YSK’ bulunuyor. Bu sıralamayı takip eden diğer arananlar ise şöyle:

– e-okul
– Referandum sonuçları
– Morpa Kampüs
– Bayram mesajları
– Altın fiyatları
– Katar
– Arakan

2. Google’da En Çok Aranan Diziler

Dünyada en çok aranan kelimeler içinde olduğu da bilinen ve ülkemizde de fenomen dizi haline gelen Game Of Thrones liderliği kapmış durumda. İkinci sırada ise bir internet dizisi Fi var. Üçüncü sırayı çekimleri yaz sezonu öncesi sona eren İçerde ele geçirmiş. Diğerleri ise şu şekilde:

– Kalp Atışı
– İsimsizler
– İstanbullu Gelin
– Siyah Beyaz Aşk
– Şevkat Yerimdar
– Söz
– Stranger Things

3. Google’da En Çok Aranan Ünlüler

Ani bir şekilde öldürülmesiyle herkesi şoka uğratan ve bu konuyla ilgisi olduğu değerlendirilen Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker ilk iki sırayı kapmış. Üçüncü sırada ise hem şarkıları hem de duruşuyla milyonlara örnek olan İbrahim Erkal var. Sıralama şöyle devam ediyor:

– Harun Kolçak
– Cem Korkmaz
– Metin Hara
– Tayfun Talipoğlu
– Tarkan
– Aleyna Tilki
– Murat Başoğlu

4. Google’da En Çok Aranan Şarkılar

Özellikle gençler arasında fenomen olan ve değişik versiyonları yapılan Çağatay Akman’ın seslendirdiği ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ isimli şarkı en çok aranan şarkıların zirvesinde. Klibiyle büyük tepki alan ama listelerin en üstüne kadar çıkan ‘Sen Olsan Bari’ ikinci sırada yer aldı. Her sene bir Ankara havasının meşhur olduğundan bu sene bu ünvanı üçüncü sıradaki Ömer Faruk Bostan’ın söylediği ‘Erik Dalı Gevrektir’ şarkısı aldı. Sıralamadaki diğer şarkılar ise şu şekilde:

– Yolla- Tarkan
– Canavar- Derya Uluğ
– Yorumlardan Şarkı- Orkun Işıtmak
– Koştum Hekime- Burak King
– Kıymetlim- Mustafa Ceceli&İrem Derici
– Muhbir- Sıla
– Ateşle Oynama- Erol Evgin

5. Google’da En Çok Aranan Ürünler (Elektronik)

2017 yılında en çok aranan elektronik ürün kullanıcıların heyecanla beklediği iPhone 8 oldu. iPhone 8’i ise farklı ekran yapısıyla takipçilerini şaşırtan iPhone X oldu. Üçüncü sırada ise Nintendo Switch yer aldı. Sıralamanın devamı şöyle:

– Samsung Galaxy S8+
– Xbox One X
– Nokia 3310
– Razer Phone
– Oppo F5
– OnePlus 5
– Nokia 6

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir