Android 8.1’de İlk Kurulum Sırasında Verileri Geri Yükleyebileceksiniz

Android admin
sponsorlu reklam

Google’ ın üretimi olan Pixel 2’ nin tanıtımıyla birlikte işletim sistemi olan Android 8.1 gündeme gelmiştir. Pixel 2 ile birlikte Android işletim sistemi Beta’ sına ulaşmıştır. Telefonun ilk ayarlarından sonra verileri geri yüklenebilecek. Böylece telefon daha güvenilir ve daha kişisel hale gelmiş olacak.

Pixel Sahipleri Çoktan Bu Özelliğe Sahip:

Android 8.1, Android 8.0’ ın bakım versiyonu olarak bilinmekte. Çoğu Android işletim sistemine telefon Android 8.0’ a henüz kavuşamamış durumda. Ancak Pixel sahipleri çoktan Android 8.1’ in Beta sürümüne erişim sağlayabiliyor. Yakın zamanda Pixel telefonuna yeni sürümün güncellemesi gelecek. Yeni sürümde Chrome ve SMS ile bir araya gelerek tek hesapta toplanma özelliği yani entegrasyon edebilme özelliği olacak. Ayrıca ekranda yanmaları önlemek adına yeni sanal düğmelerin gezinmesi özelliği hakkında konuşulmakta.

Esas olarak dikkat çeken özellik ise verilerin geri yüklenmesi özelliği. Bu özellik oldukça avantaj sağlamakta. Çünkü bu özellik ile telefonun ilk kurulumundan sonra, Google hesabında bulunan eski verileri yeni telefona yine Google hesabı üzerinden geri yüklenebilecek. Google hesaplarının yeni telefonu kişiselletirmek adına yaptığı yardımcı özellikler herkes tarafından oldukça tutulmakta. Bu özellik ile Google bir adım daha atarak öne çıktı ve telefonu kişiselleştirmek adına eski verilere ışık tuttu.

Veri Kaybının Önüne Geçme:

Çoğu telefon kullanıcısının ortak sorunu olan veri kaybı günümüz teknoloji çağında oldukça önemli bir sorun teşkil etmekte. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına otomatik yedekleme ya da manuel olarak yedekleme özellikleri mevcut. Ancak bunun için yeterli hafıza ve doğru bilgi gerekli. Çoğu zaman yeterli hafıza olamayışı ve yanlış kullanımdan ötürü veriler kaybedilmekte. Bu sorunları ortadan kaldırmak için Google’ın Android 8.1 sürümündeki verileri geri yükleme özelliği oldukça kullanışlı bir yöntem.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir