Android Google Hesabında Nasıl Çıkış Yapılır?

Android admin
sponsorlu reklam

Android cihazların kullanımına güzellik katan en temel uygulamaların başında gelen şey Google hesabıdır. Bu hesap kişiye özel bir hesaptır ve telefonun yarına olacak uygulamaları telefona indirmeye yarayan bir erişimdir. Bu hesap ile Google Play Store’ den kendimize uygun birçok uygulamayı telefonunuza indirip kullanabilirsiniz. Fakat yapılan telefon değişiklikleri ya da telefonu satacağımız zaman veya herhangi bir başka sebepten ötürü Google hesabından çıkış yapmak ve başka bir hesap girişi yapmak gerekebilir. Şimdi Google hesabından nasıl çıkış yapacağımızı gelin beraber öğrenelim:

Android Google Hesabından Çıkış Yapmak: Google Play Store sayfasında çıkış butonu olmadığı için bu işlemi başka bir yolla yapmamız gerekiyor.
Telefonunuzun menüsünden ayarlara giriş yapın. Açılan sayfadan hesaplar menüsüne girin. Daha sonra Google sekmesine tıklayıp orada yazan mail adresine girin ve diğer seçeneğine giriş yapın ve hesabı kaldır seçeneğini seçin. Böylelikle telefonunuzdan Google hesabını kaldırmış olacaksınız. Böylelikle telefonunuzu satarken veya bir başka kullanıcıya verirken kişisel Google hesabınız size kalmış olur. Çünkü Google hesabına üyelik alırken sorulan sorular size özgü sorular olduğu için bilgileriniz bir başkasının eline geçmesi halinde bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Hele ki bu kişiler kötü niyetli kişiler ise. O yüzden Google hesabından böylesine kolay bir çıkış yapmak seçeneği var iken ihmal etmeden özen göstermek gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir