Android’deki Rehberinizi Gmail’de Görün

Android Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Günümüzde hızla ilerleyen faktörler arasında teknoloji ilk sıralamada yer almaktadır. Teknoloji ilerledikçe artık iletişim de çok basit ve hızlı bir hale gelmiştir. Her yeni elektronik cihaz çıktığında diğerlerine göre biraz daha özellikle ve kolay kullanışlı olmaktadır. Yeni cihaz alındığında insanların en çok takıldığı ve sorun olarak gördüğü problem ise rehberdeki kişilerin yeni cihaza aktarılma sorunudur. Gmail hesabınızı aktif olarak kullanmasanız bile artık sizler de senkronizasyon işlemi ile Android’deki Rehberinizi Gmail’de Görün kısa süren bir işlem sonucunda artık yeni cihazınıza da basit bir şekilde eski cihazınızdaki rehberde bulunan iletişim numaralarını aktarabilirsiniz. Artık sizler de yeni cihazınızdan yine arkadaşlarınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sadece yeni cihaz aldığınız zaman değil telefonunuz bozulduğunda ya da hattınız kırıldığında da bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gmail sayesinde sayesin de artık sadece rehberinizi değil fotoğraf ve videolarınızı da gizli tutabilirsiniz. Fotoğraf ve gönderilerinizi aynı zamanda özellikle de Android’deki rehberinizi Gmail’de Görün. Tek yapmanız gereken şey yedekleme işlemini adım adım gerçekleştirmek olacaktır. Yedeklemeyi gerçekleştirdikten sonra artık sizler de istediğiniz zaman Gmail oturumu açtığınızda rehberinize hemen ulaşabileceksiniz. Mevcut hesabınızdaki rehberde bulunan kişileri aktarmak için doğru bir şekilde izlemeniz gereken birkaç yol bulunmaktadır. İşinize çok yarayacak bu yöntem sayesinde artık istediğiniz kadar kişi numarası da bulundurabilirsiniz. Tüm yedekleme imkanlarından da yararlanabilme hakkınız mevcuttur.

Birden fazla Gmail hesabınız varsa o hesaplarınız için de bu işlemi kolaylıkla uygulayabilir ve rehberinizi de yedekleyebilirsiniz. Rehber yedekleme olayını sadece Türkiye’de değil dünya üzerinde de birçok kişi gerçekleştirmektedir. Android’deki rehberinizi Gmail’de görün ki herhangi bir aciliyet durumunda ulaşabileceğiniz numaralara anında erişiniz. Yedekleme işlemi yaptığınızda verileriniz de kayıt altına otomatik olarak alınmaktadır. Tekrardan yedekleyebilir ve en son gerçekleştirdiğiniz yedekleme tarihini de rahatlıkla görebilirsiniz. Gmail hesabınızı aktif hale getirdiğinizde mail kısmında bulunan butonla rehberinizi görüntülediğinde rehberinizi de yedeklemiş bulunuyorsunuz. Tekrar yedekleme işlemi için de yine aynı işlemi gerçekleştirerek senkronize olayını tekrardan güncelleyebilirsiniz. Yedekleme işlemi gerçekleştiğinde hangi cihazdan giriş yaparsanız yapın görüntüleme şansına da sahip olmaktasınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir