Apple Store Randevu Nasıl Alınır?

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Apple Randevu Alma Sistemi

Her yıl yenilenen güncellemeler ile Apple kullanıcıları bu güncellemeleri takip etmekte zorluk çekektedirler. Bu yazımızda ise sizlere Apple Store 2017 randevu nasıl alınır adı altında bir takım bilgi aktarımları yapacağız.

Apple’dan Randevu Nasıl Alınır?

İlk adım olarak https://www.apple.com/tr/retail/geniusbar/ adresine giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet tarayıcınıza bu bağlantı adresini kopyalayıp yapıştırmanız ya da burada belirtilen bağlantıya tıklamanız durumunda direkt olarak Apple randevu alma sayfasına yönlenmiş olacaksınız. Buraya kadar her şey normal fakat direkt olarak Apple randevu al linki gibi bir ibare olmadığı için o kadar karışık kategoriler arasından hangisini seçeceğinize bir türlü karar veremiyor ya da bilmiyorsanız bizler burada devreye girerek sizlere yardımcı olmak istiyoruz.
Açmış olduğunuz sayfada karşınıza ilk olarak ‘’ Apple Yazılımla İlgili yardım alın ‘’ ve alt kısmında da ‘’ donanımla ilgili yardım alın ‘’ yazılarını göreceksiniz. Burada sizin Apple ürünleriniz ile ilgili hangi problemleri yaşıyorsanız ona göre ilgili kategoriye tıklamanız gerekecek. Mesela, İphone 7 Plus kamerası çalışmıyor diyorsanız eğer Apple yazılım randevu al alanına girmeniz gerekecek. Fakat İphone 7 Plus telefonumun ekranı kırıldı diyorsanız eğer yapmanız gereken adım ise Apple donanım randevu al sistemini kullanmak durumundasınız. Burada eğer yanlış kategoriyi seçerseniz işlemlerinizde bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
Yukarıdaki paragrafta belirtilen her iki kategori için karşınıza gelecek olan adımlarda ‘’ Onarımlar ve Fiziksel Hasar ‘’ linkine giriş yapmanız gerekecek.

Apple Onarımlar ve Fiziksel Hasar Nedir?

• Ekran çatlak
• Düğmeler Çalışmıyor
• Ekran Kalitesi
• Alıcı veya Hoparlörlerden Ses Gelmiyor
• Arama Yapılamıyor veya Alınmıyor
• Sıvı veya Su Hasarı
• Geri Yükleme veya Güncelleme Beklendiği Gibi Çalışmıyor
• Dokunmatik Ekran Belirtildiği Gibi Çalışmıyor
• Aygıt Yavaş ya da Dokunmaya Yanıt Vermiyor
• Konu Başlığı Listede Yok
Yukarıda görmüş olduğunuz üzere Apple cihazlarınızla ilgili olası veya sık karşılaşılan sorunlar kategorilendirilmiş şekilde başlıklara bölünmüştür. Bu sorunların arasında size göre bir başlık yok ise ‘’ konu başlığı listede yok ‘’ olanı tercih etmelisiniz. Yani diğer seçenekler gibi düşünebilirsiniz.

Apple Randevu Al Sorununuzu Açıklayın Alanı

Tüm adımları başarılı bir şekilde geçtikten sonra karşınıza gelen ekranda ‘’ sorununuzu açıklayın ‘’ şeklinde bir ibare görünecektir. Buraya anlaşılır bir şekilde Apple cihazınızla ilgili yaşadığınız problemi yazmanız gerekmektedir.

Apple Randevu Sistemi İçin Örnek Sorun Açıklaması

‘’ Merhaba Sayın Apple Teknik Yetkilisi; 12.08.2017 tarihinde almış olduğum İphone 7 Plus telefonum ile arama yapınca karşı tarafın sesi bana gelmiyor. Fakat karşı taraf beni duyabiliyor. Hiçbir şekilde konuşma gerçekleştiremiyorum bu konuda bana Apple randevusu almam önerildi. Sizlerden destek beklemekteyim ‘’ şeklinde açıklayıcı, okunaklı bir yazı ile karşı tarafa sorunlarınızı iletebilirsiniz. Genellikle kısa açıklamalar yapılarak gönderilen mesajlarda teknik servis yetkilileri sorunları tam olarak algılayamamaktadır. Ya da eksik iletilen sorunlarda sonradan şurası çalışmıyor gibi cümleler kurulmaktadır. Kısacası Apple cihazınız ile ilgili A’dan Z’ye kadar ne varsa yazmanız gerekmektedir.

Açıklama kısmında belirttiğiniz sorun Apple teknik personelleri tarafından okunacaktır. Ancak bu durum karşısında daha hızlı aksiyon almak üzere yazdığınız soruna göre sizlere ek çözülebilecek sorunlar listesi adı altında kategoriler açılacaktır. Bu kategorileri okuyarak belki de sorunu siz çözebilirsiniz. Ancak bu kategoriler bana göre değil ben direkt olarak servise göndermek istiyorum diyorsanız alt kısımda göreceğiniz ‘’ Genius Bar Rezervasyonu Yaptırın‘’ linkine tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza gelecek olan adımda Apple Kimliği ve Parolanızı girmenizi istenecektir.

Apple Kimliği ve Parolası Nasıl Alınır?

İlgili ekranın hemen alt kısmında Apple Kimliğiniz yoksa şimdi hemen oluşturun şeklinde bir ibare görülecektir. Bu linke tıklayarak sizlerden istenilen bilgileri tam ve eksiksiz bir şekilde doldurarak kayıt olmanız gerekecektir. Sizlere Mail ya da SMS yolu ile Apple kimliği ve parolası gönderilecektir. Sonraki adımlarda bu bilgiler ile sisteme giriş yaparak Apple randevu alma yöntemini sonlandırmak üzere son adıma yönleneceksiniz.

Apple Randevu Hangi Saatlerde Alınır?

İstediğiniz gün, istediğiniz saat aralıklarında Apple randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Apple randevu verirken sizlere bir hafta sonrasına gün vermektedir. Mesela bugün saat 15.30’da randevu almak istiyorsunuz. Denemeleriniz sonucunda sizlere Bugün haftaya 15.30 saat diliminde randevu verecektir. Ya da yakın saatlere verebileceği gibi aynı zamanda iptal edilen bir randevu varsa sizlere sunulur ve istediğiniz zaman diliminde iptal edilen randevu varsa talebinizi oluşturabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir