Apple Watch 3 Serisi İnceleme

İnceleme Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Apple firması iphone 8 ve iphone X ile birlikte 3. nesil akıllı saat olan Apple Watch Series 3’ü de kullanıcıların beğenisine sundu. 38mm ve 42mm kasa boyut seçeneklerine sahip olan Apple’ın 3. nesil akıllı saatleri ülkemizde de satışta. Apple Watch 3 özellikleri ise her ürününde olduğu gibi kullanıcıları heyecanlandıracağa benziyor.

1. LTE Desteği

Ülkemizde üzerinde çalışmalar yapılan ancak henüz kullanıma geçmeyen elektronik sim desteği ile iphone’dan bağımsız telefon görüşmeleri yapabilen Apple Watch Series 3’ün en dikkat çeken özelliklerinden birisi LTE bağlantı desteği.

watchos-3-main.jpg

2. Benzer Boyut

Apple Watch 2 ile aynı kasa boyutlarına sahip olan 3. nesil akıllı saatlerde 2. nesiller için üretilen kayışlar kullanılabiliyor.

3. Bağımsız Siri

Çift çekirdekli işlemci ile güçlendirilen yeni nesilde Siri daha hızlı olmasının yanında telefondan bağımsız bir şekilde saat üzerinden konuşabiliyor.

4. Sağlıklı Yaşam Koçu

Yerleşik GPS özelliklerinin de geliştirildiği Apple Watch Series 3 sunduğu program ve hizmetlerle hem sağlıklı yaşamanıza hem de antrenmanlarınıza yardımcı oluyor.

5. Batarya Ömrü

Apple firması yeni nesil akıllı saatlerin bataryasında herhangi bir yenilik uygulamadı. Ancak elektronik sim uygulamasına geçilmesiyle beraber kullanım sıklığı artacağından şarj etme sıklığı artacaktır.

img7532.jpg

6. 50m Su Geçirmezlik

Akıllı saatlerin en önemli sıkıntılarından birisi de su ve darbelere karşı olan hassasiyeti. Apple bu yeni seri ile su geçirmeme özelliğini 50 metreye kadar çıkardı. Bu da dalış anında bile kullanıma uygun olduğunun göstergesi.

7. 1700 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Apple’ın yeni telefonlarıyla beraber ülkemizde de elektronik piyasasındaki yerini alan Apple Watch Series 3 fiyat açısından emsallerinin biraz üzerinde seyrediyor. Başlangıç fiyatı 1700 TL olan saatler özelliklerine göre 3400 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir