Apple Watch Hayat Kurtardı- Kalp Krizi 

Gündem admin
sponsorlu reklam

Apple Watch kalp atışı sensörü sayesinde bir kişinin hayatını kurtardı daha önce de bir çok kişinin hayatını kurtaran Apple Watch 50 yaşında ki Scott Killian’ın hayatını kurtardı.

Sağlık Problemi Yoktu

50 yaşında olan ancak herhangi bir  sağlık problemi olmayan  Scott Killian Apple Watch’ın uyku analizi için kullandığıı heart watch uygulamasının gece uyarı verdiğini belirtti. Heart watch uygulamasına göre gece kalp atışında hızlanma görülen Scott Killian’ın kalp atışlarının hızlandığını görmesi sonucu hemen acil servise gitti.

Acil Serviste Yaşananlar

50 yaşındaki Scott Killian acil servise gittiğinde  kendisini EKG cihazına bağladılar, ancak EKG cihazı  Scott Killian’ın verilerini normal gösteriyordu. Ancak Apple Watch halen Scott Killian’ın  kalp atışını yüksek gösteriyordu bu durumu doktorlara bildiren Scott Killian’a  kan testi yapıldı kan testi sonucu adamın kalp krizi geçirdiği anlaşıldı ayrıca kalbinde bulunan dört damarında tıkanık olduğu bu sayede ortaya çıktı.

Ekg Cihazı Bile Bulamamıştı

50 yaşında ki Scott Killian acil servise gittiğinde Apple Watch uygulaması kalp atışını 121 gösterirken EKG cihazı adamın kalp atışının normal düzeyde olduğunu gösteriyordu kan tahlili sonucu gerçeğin ortaya çıkmasıyla Apple Watch’in sağlık üzerinde ne kadar etkili olduğu da gözler önüne serilmiş oldu.

 Herhangi Bir Sağlık Problemi Yoktu

50 yaşındaki Scott Killian 50 yaşında olmasına rağmen sık sık sağlık kontrolüne giderdi, ancak herhangi bir sağlık problemi yoktu. Apple Watch için uyku analizi sensörünü kullanmasıyla Scott Killian’ın uyku sırasında kalp krizi geçirdiği ortaya çıktı böylece Apple Watch bir adamın hayatını kurtarmış oldu.

Teknolojinin Nimetleri

Teknolojik ilerlemesi ile günümüzde bir çok şey daha kolay anlaşılabiliyor. Akıllı telefonlar ve bunlarla bağlantılı akıllı cihazların üretilmesi ile de sağlık problemleri bile çözülüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir