Apple Yeni iMac Pro’yu ve ‘Uzay Grisi’ Aksesuarlarını Ortaya Çıkardı!

IOS admin
sponsorlu reklam

Apple, yeni iMac Pro modelini ve uzay grisi aksesuarlarını küçük bir etkinlik eşliğinde profesyonel video editörlerinin beğenisine sundu.

9to5Mac internet sitesinde yazılanlara göre; Apple, Final Cut Pro X Creative etkinliğinde yeni çıkacak olan iMac Pro’nun performansını göstermek için profesyonel video editörlerine küçük bir tanıtım gösterisi düzenledi. Apple, yeni iMac Pro 2017 lansmanını Aralık ayında yapmayı düşünse de etkinliğe katılanların yeni cihazların görüntülerini paylaşmasına izin verdi.

Yeni iMac Pro’lar özel uzay grisi rengiyle piyasaya sürülecek

Apple, yeni iMac Pro’nun kullanıcılarına profesyonel bir deneyim sunması için cihazın tüm aksesuarlarını (Magic Mouse, Magic Klavyesi ve Magic Trackpad) özel uzay grisi rengiyle piyasaya sürecek. Buna ek olarak, Apple’dan gelen bilgilere göre çıkacak olan yeni aksesuarlar sadece iMac Pro’yla uyumlu olacak. Bu durum, umuyoruz ki, sonsuza değin sürmez.

Cihazın teknik özellikleri dudak uçuklatıyor!

Birçok kullanıcı, yeni iMac Pro’ların bir süre Mac Pro’ların yerini alacağını düşünüyor. Diğer tüm iş istasyonlarında olduğu gibi iMac Pro özellikleri içerisinde AMD Radeon Vega Pro grafik işlemciye, 18 çekirdekli Xeon işlemciye, 10 giga bit Ethernet bağlantısına ve 128 GB ECC RAM’e yer verilecek.

Yeni iMac Pro cihazlarının fiyatı 5 bin dolardan başlayacak

Tahmin edebileceği gibi böyle bir donanım gücünü elde etmek çok da ucuza mal olmayacak. Apple iMac Pro fiyat olarak epey cep yakacağa benziyor. Apple iMac Pro’nun en düşük teknik özelliklere sahip olan modeli için belirlenen satış bedeli 5 bin dolar olması bekleniyor. Diğer bir yandan Apple’ın Aralık ayındaki WWDC için yakın bir zaman içerisinde bir tarih açıklaması yapacağı düşünülüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir