Apple’ın 1,9 Gb’lık iOS 11.2 Beta 1 Sürümüyle Birlikte Gelen Yeni Özellikler

IOS admin
sponsorlu reklam

Apple, herkesin beklediği iOS 11.1 sürümünü bu hafta yayınlamadan evvel daha önceki sürüm olan iOS 11.2 Beta 1 sürümü geliştirerek hizmete sundu. Apple’ın bu yeni geliştirdiği ve güncellediği sürümdeki özellikler ile fark oluşturacak gözüküyor.

Sürüm ile Gelen Yenilikler

Daha yeni sürümün resmi olarak çıkışı Apple tarafından gerçekleştirilmedi. Hedeflenen, önceki sürümün geliştirilmesi ve yeni sürümde oluşacak hataların giderilmesi olarak belirtiliyor. Aynı zamanda bir sonraki sürüm için düşünülen özellikler de böylece test edilmiş oluyor. Geliştirme ekibi, böylelikle hem eski sürümün özelliklerini artırmayı hem de yeni sürüm için düşünülen özellikleri test etmiş oluyorlar.

iOS 11.2 Beta 1 Sürümü Yenilikleri

Apple merkezli oluşan haberleri hemen herkes ilgi ile takip ediyorlar. Takip ettikleri İDB YouTube kanalı üzerinde yapılan incelemede, başta işletim sistemi olmak üzere birçok özellik katılmış görünüyor. Ufak farklar arasında en belirgin olanı ise kontrol merkezi olarak bilinen özellik için yepyeni bir farkın gelmesi gözüküyor. Ayrıca widget çeşitleri üzerinde oldukça fazla kaynak görünebilmektedir. Bunlar ile sürüm farklılık gösteriyor.

Başka Farklılıklar Neler?

Kontrol Merkezi üzerindeki özelliklerin haricinde başka gelişmeler de bulunuyor. Öncelikle, oldukça kötü olan “Hesap Makinesi” üzerindeki hatalar giderilmiş görünüyor. Apple, sürüm sayesinde, patlamış durumdaki ön yükleme logosundaki hataları da gidermiş durumdadır.

Ayrıca da APPLE PAY ve İMESSAGE için iCLOUD desteğinin bir sonraki sürüm için denenmesi adına bu sürümde kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Birçok modelinde bulunan duvar kağıdı özelliği, güncellenen bu sürüm ile tüm telefon modellerine geliyor. İDB üzerinden yayınlanan videoda, gelen yeni özellikler rahatlıkla görülebilecek. iOS 11.2 Beta 1 güncel sürümü ile sıkıntı oluşturan birçok sorun giderilmiş görülüyor. iOS 11.1 sürümü ile yaşanılan sıkıntılar da böylece giderilmiş oluyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir