Apple’ın Yeni Akıllı Saati

İnceleme admin
sponsorlu reklam

Apple markasının klasikleşmiş ürün serilerinden biri olan Apple Watch ailesine yeni bir üye katıldı. Merakla beklenen Apple Watch 3, özellikleri bakımından beklentileri karşılayacak bir potansiyele sahip. Yeni nesil saatler açısından öncü bir ürün olarak değerlendirilebilir. Apple Watch 3, kendisini önceki modellerden ayıran özelliklere de sahip.

Apple Watch 3’ün Önemli Özellikleri

Apple Watch 3’ü diğer modellerden bir adım öne çıkaran en önemli özelliği, Kablosuz LTE özelliğine sahip olmasıdır. Tasarım açısından saatte fark edilir bir değişiklik söz konusu değil. Apple Watch 2 ile hemen hemen aynı tasarım çizgileri kullanılmış. Kasa boyutlarında da değişiklik yapılmamış. 38 mm ve 42 mm kasa boyutlarına sahip bir saat olarak sunuluyor. Kayış kordonlarında da sınırlama getirilmemiş. Eski nesil kayış kordonları da bu saat üzerinde kullanılabilir. Yeni ve kırmızı yüzey üzerindeki Dijital Crown bileşeni, ürünün LTE kablosuz çipe sahip olduğunu vurgular nitelikte.

Teknik İçerik

Apple Watch 3 ile ihtiyaçlarınıza daha hızlı cevap verebilen bir Siri hizmeti alabilirsiniz. Çift çekirdekli işlemci sayesinde, Siri daha hızlı çalışabiliyor. Akıllı saat üzerinden Siri ile konuşarak, ihtiyacınız olan bilgileri anında elde edebilirsiniz. Bluetooth ve Wi-Fi için yeni W2 çipleri kullanılmış. Mobil veri bağlantısı için ise bütünleşik elektronik SIM kullanımı tercih edilmiş. Ekranın kendisi ise bir LTE ve UMTS anteni olarak çalışmakta. İsteyenler, akıllı saatlerini bir altimetre olarak da kullanabilirler çünkü Apple Watch 3’ün özellikleri arasında bu da mevcut.

Ülkemiz Henüz Apple Watch 3’e Hazır Değil

Saat üzerinde kullanılan LTE desteği ve elektronik SIM desteği teknolojileri ülkemizde kullanılmaya başlamadığı için Apple Watch 3 modelinin satışı henüz gerçekleşmiyor. BTK, bu alanda çalışmaya devam ettiklerini açıkladı. Önümüzdeki dönemlerde artık bizde entegre SIM desteğini kullanmaya başlayabileceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir