Assassin’s Creed Origins İnceleme

İnceleme admin
sponsorlu reklam

ASSASSİN’S CREED ORİGİNS incelemesinde ilk detay, AC sürümündeki uzun oynamada tat vermeyen yapısından uzaklaşmış olmasıdır. Yapımcıların gerekli önlemleri aldığı görülüyor. İki sene sonra alınan yol parmak ısırtıyor.

İlk İzlenimler

ASSASSİN’S CREED ORİGİNS oyunu, indirmeye değip değmeyeceği konusu için teferruatlıca inceleme yapılıyor. Bu yapım, hem ASSASSİN’S CREED ORİGİNS STEAM hem PS STORE hem de XBOX üstünden alınabilecek bir eserdir. Bu sürümde eski uygarlıklar görülüyor. Hem eski Mısır Antik Uygarlığı hem de Roma İmparatorluğu dönemi görülüyor. Eski Mısır Uygarlığının en ilgi çeken son dönem zaman dilimine şahitlik ediliyor. Roma İmparatorluğunun iç işlerinin karmaşası aynen görülüyor. Hem tüm komşularından baskı gören Eski Mısır Uygarlığı hem de zorlu bir süreçten geçen ve iç işlerinin karışık olduğu Roma görülüyor. Ülke zamanlamasında en iyi dönemleri geride kalmış iken artık taht kavgaları ile karşı karşıya kalınan bir dünya hali ilgi çekiyor.

İşin Çıkış Noktası Gerçek Olaylar

ASSASSİN’S CREED ORİGİNS de tüm diğer serilerde olduğu gibi yaşanmış hayat ve olaylardan hareket ediyor. Bu seride hem Roma İmparatorluğunun Monarşi ile çatışmasından hem de bu çatışmanın Eski Mısır Medeniyeti üstüne sıçramasından hareket edildiği görülüyor. Efsane Mısır Tahtı Varisi Kleopatranın tahttan uzaklaştırıldığı gözlemleniyor. Mısır tahtında artık kardeşi Ptolemy var. Kukla olduğunu iddia ettiği kardeşine açtığı savaşın işlendiği tema işleniyor. Hedefi adına Roma iç karışıklığından da faydalanmayı planlıyor.

ASSASSİN’S CREED ORİGİNS sürümündeki bu yeni oyundaki oyuncular da bu oyunun senaryosunun karmaşık yapısı içerisinde ya eski bir Medjay olarak ya Swalı Bayek olarak mevzuya dâhil oluyor. Sonrasında neler oluyor sorusu da oyunun içerisinde görülecek olan bir durum olarak oyuncularını bekliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir