Beyazperde de bu hafta sonu izlenecek harika bir film

Sinema Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Sıcak yaz aylarında bu Haftasonu hangi filmi izlenir diyenlerdenseniz eğer sizlere muhteşem bir film önerimiz var. Harika bir kitaptan uyarlanması neticesinde kitabı okuyanların mutlaka izleyeceği bir film olarak önerilerimizin arasında olmasının diğer bir yanı ise başrolde birbirinden kaliteli isimlerin olması diyebiliriz. Adı Karakule olan bu filmi izlemek için ise hafta sonu başka filmlere kesinlikle bakmayın bile!

Öncelikli olarak Karakule filminin yönetmenliğini Nikolaj Arcel üstlenmiştir. Karakule filminin senaryosu ise kulağınıza pek yabancı gelmeyen Stephan King eserinden yola çıkılmıştır. Başrollerde kimlerin olduğunu merak edenleriniz vardır diye hızlı bir şekilde Matthew McConaughey ve Idris Elba bulunuyor. Oldukça önemli isimler olduğunun altını çizelim. Hayranlarının Karakule filmini izlemek için hafta sonunu iyi değerlendireceklerini düşünüyoruz. Aynı zamanda başrol oyuncularına eşlik eden diğer oyuncular ise Fran Kranz, Jackie Earle, Tom Taylor, Abbey Lee, Katheryn Winnick ve Michael Barbieri bulunuyor.

Karakule Filminde Hayat Başlıyor Konusu Ele Alınmış!

Kitap serisi filmlere bakıldığı zaman aslında kitabın birebir yansıması olarak görünüyor. Ancak Karakule filmi kitap serisi filmi olarak bilinse de kitap konusunu ele alıyor fakat oldukça farklı değişimlere imza atılmış bir film izleyicileri ile buluşmuş diyebiliriz. Filmde bir silahşor ve bu silahşorun Kara Kuleyi arama macerasına ortak olacağız. Silahşor 11 yaşında olan Jake Chambers’in eşlik ettiğine tanık olacağız. Oldukça etkili ve görkemli rüyalar gören Jake, burada verdiği mücadeleyi aslında rüyalarında keşfettiğini söylese de ona inanan olmayacak. Kendisi de buna inanmasa da kısa bir ilerlemenin ardından kendisini rüyaları ile iç içe bulacak ve bu efsane boyuta geçiş sağlamış olacak.

Orta dünya olarak adlandırılan Kara Kule bulma macerasında son silahşor ünvanına sahip olan Roland evrende tüm yaşamın koruyucusu olan Kara Kuleyi bulabilecek mi? Ronald’a engel olmaya çalışacak birilerinin olmaması gibi bir durum tabi ki senaristler tarafından düşünülmüş ve Siyahlı Adam karakteri Kara Kule’nin bulunamaması için elinden geleni yapacak. Kötülüklerin efendisi olarak adlandırılan bu kötü karakter amacına ulaşabilecek mi? 4 Ağustos tarihinden itibaren beyazperde de görücüye çıkan Karakule filmini bu Haftasonu da izleyebilirsiniz. Türkçe Dublajlı fragmanı ise yazımızın hemen altında sizlerle!

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

    Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir