Bilgisayarlarınızın Eski Olaması Hızlı Olmasına Engel Değil

Donanım admin
sponsorlu reklam

Bilgisayarlar 21.yüzyıl insanı içn vazgeçilemez bir teknoloji. Öğrencilerin hızlı ve güzel bir ödev yapmasına olanak sağlayan, iş dünyasında bulunan bireylerin sürekli yanlarında taşıdığı ve her an çalışma imkanı sağlayan bilgisayarlar, markaların kıyasıya rekabetiyle her geçen gün daha pro modeller çıkarıyor. Buna rağmen kullanım süresi ve sıklığı gibi nedenlerle bilgisayarlarımız yavaşlayabiliyor.

Eski Performansına Geri Döndürmek Mümkün Mü?

Kendi yapabileceğiniz bir kaç işlemle bilgisayarınızın sorunlarını çözmek mümkün olacaktır. Öncelikle bilgisayarıınızı alırken dikkatle inceleyin.Teknik özelliklerini diğer bilgisayarlar ile karşılaştırın. İşlev açısından beklentinizi karşılayacak bilgisayarı alın. Windows ve Mac işletim sistemleri için seçenekler farklıdır.

Mac Sistemi İçin Yapılabilecekler

Bilgisayar ekranınızın sol üst köşesinde yer alan elma simgesine tıklayın. Benim Mac‘im seçeneği ile Mac‘inizdeki bellek,Cpu. sabit disk gibi sadeleştirilen donanım bilgileri ekrana gelir. Tüm donanım bellek ve depo alanlarınız hakkında olan bilgilerle, Mac türüne bağlı olarak yükseltebilirsiniz.

Windows İçin Çözüm

Sistem özelliklerini bir kaç farklı yoldan kontrol edebileceğiniz Windows 10 için en kolay yol, sistemin özelliklerini net bir özet olarak sunan programlardan birini kurmaktır. Grafik kartı, bellek,depolama ve işlemci performansını gördükten sonra olması gereken değerlere yükseltebilirsiniz.

Daha İyi Bir Deneyim İçin Taktikler

Bir çok işlemi aynı anda yapmanızı gerektiren bir iş yapıyorsanız, bilgiayarınızda olan sekmelerde bu oranla artar. Belleğiniz ne kadar fazla olursa, o kadar çok sekme açabilir ve işlemlerinizi daha kolay ve hızlı şekilde yapabilirsiniz. Bir gamer yani oyuncuysanız belleğinizin 16GB Ram olması, oyun deneyiminizi daha keyifli bir hale getirir.

Daha iyi bir oyun kalitesi istiyorsanız, fazla bir masraf yapmadan yeni bir ekran kartı alabilir ve video oyunlarınızı yüksek çözünürlükte oynayabilirsiniz.

Günlük olarak kullanılam bilgisayarlarda ise bu oran 8GB Ram olarak yeterli olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir