Bilim Adamları Uyarıyor Cep Telefonuyla Uyumak Kanser Ve Kısırlığa Neden Olabilir

Gündem admin
sponsorlu reklam

Cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle birlikte bir çok konuda tartışmaya açık hale geldi. Cep telefonlarının yaydığı radyasyon sonucu çeşitli sağlık problemlerine neden olabileceği en çok tartışılan konular arasında. Cep telefonu kullanıcılarının bir çok sağlık sıkıntısının bulunduğu ortada. Ancak büyük sağlık otoriteleri cep telefonunun neden olduğu hastalıklara kesin bir sonuç bildirmediği için bu konular tartışma seviyesinde kaldı.

Bir Çok Hastalığın Nedeni Olabilir

Cep telefonu kullanıcılarının bir çok hastalığın hastalıkla boğuştuğu aşikardır.  Ancak bazı araştırmalar cep telefonlarının gün içinde çok fazla kullanılmaması gerektiğini aksi taktirde vücudumuza yaydığı zararlı etkileri bir çok hastalığa neden olabileceğini belirtirken bazı araştırmalarda uzun vadede cep telefonunun yaydığı radyasyonun insan sağlığını etki etmeyeceğini bildiriyor.

Kaliforniya Sağlık Bakanlığı Bildirdi

Kaliforniya sağlık bakanlığının yaptığı son araştırmalara göre cep telefonunu zararlı etkilerinden korunmak için cep telefonlarının gün içinde en az birkaç adım uzağında kullanılması gerekiyor. Ayrıca uyurken cep telefonlarının yaydığı radyasyonun insanlara etki etmemesi için uyuduğumuz yerden en az bir kol boyu kadar uzakta cep telefonlarının bulunması gerekiyor. Aksi taktirde cep telefonlarının yaydığı radyasyon bir çok hastalığa neden olabiliyor.

 Bir Çok Hastalığın Sebebi Cep Telefonları

Özellikle erkeklerde gün boyu cep telefonlarını cebinde taşıyan erkeklerin sperm sayılarının diğerlerine göre çok daha düşük seviyede olduğu olduğu belirtildi. Ayrıca son yıllarda en çok görülen hastalıklardan başağırısı, kısırlık, zihinsel sağlık problemleri, kanser, dikkat eksikliği gibi sorunların en büyük nedeninin cep telefonunun yaydığı radyasyon olduğu belirtiliyor.

Net Bir Sonuç Yok

Cep telefonun yaydığı zararlı sinyallerin insan sağlığını etkilediği en çok konuşulan  konulardan olsa da herhangi bir sağlık otoritesinin net bir açıklama yapmaması cep telefonlarının zararlarının tartışma seviyesinde kalmasına neden oluyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir