Bitcoin Zenginleri, Servetlerini Nerede Saklıyorlar?

Gündem Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Çıktığı zamanlarda bir proje olarak hayata geçen fakat seneler içerisinde değerini binlerce kat arttıran Bitcoin gün geçtikçe daha fazla tercih ediliyor. Bitcoin 2009 yılında 1 cent bile değilken günümüzde 7000 dolar civarlarında. Bu durum aynı zamanda Bitcoin güvenliği konusunda önlemler alınmasını da gerekli hale getiriyor.

Bitcoin Güvenliği İçin Farklı Bir Yaklaşım

Bitcoin'in yüksek kazancı sayesinde seneler içerisinde pek çok zengin ortaya çıktı. Bitcoin zengini kişi sayısının fazlalaşması ve değerini gün geçtikçe arttırması nedeniyle Bitcoin pek çok sanal hırsızın ilgisini çekiyor. Bu nedenle Bitcoin için alınan önlemler gittikçe artarken son ortaya çıkan önlem Bitcoin için alınan önlemlerin ne noktaya geldiğini ortaya koydu.

Arjantin kökenli olan ve aynı zamanda Xapo isimli firmanın kurucusu olan Wences Cesares eskiden askeri bir sığınak olan yeri Bitcoin bankası olarak kullanma fikrinin sahibi. Bitcoin'in adını yeni duyurmaya başladığı dönemlerde Bitcoin ile teknoloji devlerini tanıştıran Cesares, Silikon Vadisi'nde bulunan pek çok şirketin kurucusuna ve üst düzey yöneticisine Bitcoin veren kişi olarak biliniyor.

Granitler İçerisinde Bir Banka

Kullanılan Bitcoin saklama yöntemleri arasında en farklı yöntem olan bu bankanın konumu ise bilinmiyor. Granite oyulmuş olan bu bankada fiziksel para mevcut değil. Bu bankanın içerisinde özel yöntemlerle güvenlik tedbirleri uygulanan sunucular bulunuyor. Bankada bulunan Bitcoin miktarı hakkında bilgi verilmezken Bitcoin zengini olan kişilerin servetlerini bu banka aracılığıyla koruduğu hakkında bilgiler mevcut.

Xapo çalışanlarından alınan bilgilere göre bankanın koruması için sadece siber güvenlik önlemleri kullanılmıyor Bankaya karşı düzenlenebilecek herhangi bir fiziksel saldırı için önlemler alındığı ve bu durumlar için özel savunma gücü olduğu gelen bilgiler arasında. Silahlı saldırılara dayanıklı camlar ve darbe emici sistemler fiziksel saldırıya karşı kullanılan güvenlik mekanizmalarından sadece ikisi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir