Bitcoin’in Artışı Durdurulamıyor

Gündem admin
sponsorlu reklam

Kripto paralar arasında şüphesiz en popüler olanı Bitcoin’dir. Sürekli artan değeri ile yatırımcıları kendisine çeken Bitcoin, hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Bu yükseliş, bazıları açısından endişe verici olsa da, Bitcoin’e uzun bir süre önce yatırım yapmış olanları sevindiriyor. Bitcoin, 20 bin doların üzerine çıkarak durdurulamaz olduğunu ispatlamaya devam ediyor. 10 bin dolarlık rekoruna Kasım sonunda ulaştığı göz önünde bulundurulursa, 1 ay içerisinde yaklaşık 10 bin dolarlık değer artışı elde etmeyi başardı.

Yılda %1000 Değer Artışı

2017 yılı göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin değerini %1000 arttırmış durumda. Geçtiğimiz hafta Bitstamp borsasındaki değeri ise 20 bin doların üzerindeydi. Bitcoin’in bu kadar hızlı bir şekilde ve kesintisiz bir yükselme göstermesi, bazı eleştirmenler tarafından önemli bir düşüşün alameti olarak görülüyor. Bitcoin geçmişinde ufak düşüşler yaşansa da majör bir düşüş gözlemlenmedi. Bitcoin’i benimseyen yorumcular ise, bu önemli artışla birlikte Bitcoin’in finansal piyasalarda daha fazla oranda kabul göreceğini öngörüyor.

Geçtiğimiz Dönemlerde Yaşanan Düşüş Borsanın Hatası

Bitcoin artışı herkesi büyülemişken, bir anda yaşanan 4 bin dolarlık düşüş bazı kesimleri endişeye düşürmüştü. 19 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, borsadaki bir hatadan ötürü tekrar 15 bin dolar bandına gerilemişti. Bu durum, Bitcoin’in daha fazla gerileyeceği konusunda korku uyandırsa da pek çok yatırımcı bu durumun geçici bir süreç olduğuna çoktan ikna olmuştu. Bitcoin vadeli kontratlar Chicago’daki CBOE borsasında işleme açılmıştı. İkinci vadeli işlemler ise dünyanın en büyük borsa işletmecilerinden biri olan CME Group’ta gerçekleşti. Bu gibi gelişmeler, Bitcoin’in uzun bir süre de yatırımcılarına kazandırmaya devam edeceğini gösterir nitelikte. Bitcoin’in geleceğin para birimi olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir