Bu Telefonun Hem Önünde Hem de Arkasında Dokunmatik Ekranı Var

Teknoloji Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Yotaphone bilindiği üzere her iki tarafında da dokunmatik ekranı olan ilk telefon markası olmakla tanınmaktadır. Geçmiş günlerde 2 seri çıkaran Yotaphone 3 serisi resmi olarak duyuruldu.

Geçtiğimiz hafta Yota şirketi tarafından Çin’de düzenlenen bir etkinlikte Yotaphone 3 serisini tanıttı. Bu tanıtımın biraz sessiz sedasız olması ise ilginç olarak kabul edilenler arasında oldu. Maddi sıkışıklıklarla mücadele eden Yota şirketi, Yotaphone 3 tanıtımını biraz gecikmeli de olsa duyurmayı başardı.

Yotaphone 3 Her İki Tarafında da Ekranı Bulunan Bir Telefon!

Çok ilginçtir ki dünyanın önde gelen telefon üreticileri hem önünde hem de arkasında dokunmatik ekranı olan bir telefonla bizleri tanıştırmadı. Dünya devlerinden olan Apple ve Samsung hiçbir tanıtımında, konuşmasında böyle bir konuya yer vermezken, Yotaphone 3. Serisini çıkararak çift ekranlı dokunmatik telefonlarla adım adım teknolojinin içine girmeyi başardı.

Yotaphone 3 ön tarafında bilindik AMOLED ekranı kullanıyor. Ancak arka tarafında AMOLED ekran teknolojisini henüz geliştiremedi. Yani bir telefonun her iki tarafının da ekranlı olması muhtemel ama ikisinin de yapısı birbirinden farklı! Buna göre; Arka kısmında elektronik mürekkep teknolojisini yani E-INK ekran teknolojini kullanıyor.  Bu anlattıklarımıza göre her iki tarafında da dokunmatik ekran bulunuyor.

Bu sayede her iki tarafı dokunmatik ekranlı telefonlar kategorisindeki bu modelin tam olarak nasıl bir amaç sunduğunu kestirmek güç! Ancak ilgi çekici teknoloji cihazları arasındaki yerini de almış durumda!

Sizlerin aklında nasıl bir şey olduğunu anımsatmak adına Yotaphone 2 modelinin videosunu paylaşmayı amaçladık. İşte sizler için derlediğimiz haberimizin devamındaki Yotaphone 2 modeli tanımı!

Yotaphone 2 Tanıtım

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir