Cam Filmi Yasağı Kalktı ama “Fırsatçı” Gerçeği Değişmedi

Otomobil Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Daha önce yapılan değişiklikle cam filmi yasağı kalkmış ve milyonlarca kişi araçlarına cam filmi taktırmayı tercih etmişti. Fakat son günlerde cam filmi ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Son alınan kararlara göre cam filmi taktırmak tekrardan yasaklandı ve yasağa uymayan kişilere ceza verileceği belirtildi. Bu durum ise büyük sıkıntılara yol açtı.

araclarda-cam-filmi-kullanimi-artik-serbest.jpg

Cam Filmi Söktürmek İçin Yoğun Talep

Yapılan değişiklik nedeniyle araçlarında cam filmi bulunan pek çok sürücü filmlerden kurtulmak için tamircilere ve servislere başvurdu. Fakat başvuru sayısının fazlalığı ve yaşanan olumsuzluktan yararlanmak isteyen kişiler yapılan işlemin ücretinde artışa gitti. Bu yaklaşım ise normal fiyatların katlanarak artmasına ve cam filmi söktürme işlemi için eskisinden çok daha yüksek bedeller ödenmesine neden oldu. Gelen bilgiler cam filmi söküm işleminin eski fiyatının çok üstünde olduğu yönünde. Aracına cam filmi taktıran kişi sayısının ise 5 milyon olduğu biliniyor.

renkli-cam.jpg

Minibüsçüler Odası Başkanı Açıklama Yaptı

Mersin'in Minibüsçüler Odası Başkanı olan Abdülaziz Biricik yaşananları kamuoyuna duyurmak ve fikirlerini paylaşmak için açıklamalarda bulundu. Biricik, açıklamasında yasal mevzuat gereği araç sürücülerinin cam filmlerini söktürmek zorunda olduğunu belirtirken bu durumun cam filmi fırsatçıları dışında kimseye yararı olmadığını ifade etti.

Abdülaziz Biricik yaptığı açıklamada  cam filmi ile ilgili düzenleme gelmeden önce cam filmi söküm işleminin 50 Türk Lirası maliyeti olduğunu söylerken cam filminin yasaklanması sonrasında ise ücretlerin katlanarak 200-300 Türk Lirası değerine kadar yükseldiğini belirtti. Biricik cam filmi cezasının ise 200 TL civarlarında olduğunu ifade ederek bu durumdan yararlanmak isteyen kişilerin yaşanan krizden fırsat çıkarmaya çalıştığı tespitinde bulundu. Bu yaklaşımı doğru bulmadıklarını ifade eden Abdülaziz Biricik bu duruma dikkat çekmek amacıyla böyle bir açıklama yapıldığını ifade etti. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir