Chrome’da Yeni Özellik: Panik Butonu

İnternet admin
sponsorlu reklam

Chrome ya da Safari internet tarayıcılarında kullanılabilen “Nothing On The Interneteklentisi, bilgisayar kullanırken rahatsız edilmek istemeyenler için oldukça kullanışlı bir eklenti olabilir. Buton, kalabalık ortamlarda bilgisayar kullanımında verimli bir şekilde kullanılabilir. Özellikle de bilgisayar ekranında sizden başkasının görmek istemediği görsel ya da belgeler açıksa, panik butonuna tıklanarak ekrandaki ögelerin kaybolması sağlanabiliyor. Başkası tarafından bilgisayar ekranının izlendiğini fark edenler, hemen butona basarak meraklı gözlerden kurtulabilirler.

Nothing On The Internet Eklentisi İle Güvenliği Arttırmak

Panik butonu, “Nothing On The Internet” ismine sahip olan eklenti ile kullanılıyor. Nothing On The Internet eklentisi Web sitelerdeki içerikleri yok ederek sadece renkli kutucuklardan oluşan bir ekran yaratabiliyor. Çalışırken sürekli bilgisayar başında kalkmak zorunda olanlar, bilgilerinin çalınmasını ya da okunmasını önlemek için bu eklentiyi kullanabilir. Bu şekilde bilgisayarın ya da web sayfasının sürekli kapatılıp açılması derdi de ortadan kalkıyor.

Sadece Gözetlenmek İstemeyenlere Göre Bir Eklenti Değil

Eklenti, tamamen gizliliği arttırmaya yönelik bir performans sağlıyor gibi görünse de aslında farklı açılardan da faydalı olabilir. Uzun süre internette dolaşmak ve web sitelerindeki reklam, video, resim karmaşalarına saatlerce bakmak göz yorabiliyor. Kullanıcılar, bir süre dinlenmek istediklerinde tek bir tıkla bu eklentiyi kullanarak karmaşadan uzaklaşabilirler. İstedikleri zaman, kaldıkları yerden web sitelerinde dolaşmaya devam edebilirler. Sideline Collective adlı sanatçı grubunun tasarladığı bu eklenti ile web siteleri adeta minimalist sanat eserlerine dönüşebiliyor.

Henüz Tüm Sitelerde Aktif Değil

Eklenti henüz internet üzerindeki tüm sitelerde %100 başarılı bir performans sergileyemiyor. Bazı sitelerde, büyük başlıklar gibi bazı kısımların eklentiye tıklansa bile görülmeye devam ettiği gözlemlenebilir. Ancak genel anlamda çoğu web sitede etkili bir performans sergiliyor. Nothing On The Internet eklentisini henüz denemeyenler, en çok kullandıkları sitelerde denemeye başlayarak eklentinin kendileri için ne kadar kullanışlı olduğunu test edebilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir