Clash Royale Taktikleri

Oyun Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Clash Royale Nasıl Oynanır?

Clash Royale taktikleri konusuna geçmeden öne Android ya da İOS işletim sistemli akıllı telefonlarınızdan ya da Tabletlerden Google Play Store ve Apple Store marketlerden indirebileceğiniz bir strateji oyunudur. Clash Royale nasıl oynanır konusunda ilk indiren kişiler bir hayli öğrenmede problem yaşadıklarını çeşitli forum sitelerinden dile getirmektedirler. Mantık kesinlikle şu şekildedir. Oyuna girdiğiniz zaman alt kısımda toplamda 5 alt kategori göreceksiniz. Öncelikle bu kategorilerin neler olduğunu kısaca açıklayalım. Oyuna başlamadan önce bu kısımları öğrenmeniz sizin için avantaj olacaktır.

Clash Royale Dükkan

Buraya girdiğiniz zaman karşınıza Clash Royale özel teklifler alanı gelecektir. Resimde de görüldüğü üzere örneğin; ‘’ Destansı Sandık ‘’ Altın karşılığında alabileceğiniz içerisinde çeşitli kartların olduğu bir bölümdür. Benim oyunumda seviyem 8. Arena olduğu için görsel de de anlayacağınız üzere 9500 altın karşılığında bana Destansı Sandık teklifi sunuyor. Eğer 9500 altını verip sandığı alırsam içerisinde tam 19 tane destansı kart çıkacaktır. Yani yeni elde edebileceğim savaşçılarımın olmasını sağlamaktadır.

clash royale taktikleri

Yine bu menünün hemen alt kısmında ‘’ kartlar ‘’ isminde bir kategori göreceksiniz. Burada yine size teklif sunmaktadır. Kendi belirlediği size ait olan kartların altın karşılığında geliştirmesini sağlamaktasınız. Resimde görüldüğü 9. Seviyede karşıma çıkmış olan kartların geliştirilmesi için daha doğrusu yükseltilmesi için oradan bir takım yükseltmeler yapabilirim. Tabi bu kartlar yeni başlayan kişiler için görüntülenemeyebilir. Ancak seviyeniz ne olursa olsun size de bu şekilde teklifler gelecektir. Yine alt resimde göreceğiniz üzere mesela ‘’ Çarpma Kartı ‘’ için bana diyor ki 2 altın ver kartını yükselteyim. Mevcutta 203 olan seviye puanımı 800’e çıkarmam gerektiğini ve altın alarak bunu başarabileceğimi bana bildirmektedir. Ancak orada görülen 2 altın seviyesi ben her alışverişimde 2 katı olarak devam edecektir. Yani 2-4-6-8-10 ve katları şeklinde altın vermem gerekecek.
Clash Royal Dükkan teklifleri aşağıya doğru indiğinizde yine sizlere altın karşılığında destansı kartlar, ender kartlar gibi birçok seçenek sunarak yeni kartların alınmasına, mevcut kartların geliştirilmesine imkan tanıyan bir kategori olarak bilmeliyiz.

clash royal taktiği

Clash Royale Kartlar

Bu menüde de Clash Royale oyna mak isterken hangi savaşçı kartlarınızın savaş sırasında kullanılması gerektiğini bizlere bildirmektedir. Resimde de göreceğiniz üzere ‘’ Savaş Destesi ‘’ başlığı altında toplamda 8 adet savaşçı seçebilme özelliğiniz bulunmaktadır. Clash Royale seviyesi ne olursa olsun her zaman 8 savaşçı ile mücadele verebilmektesiniz. Hemen altında ise ‘’ Clash Royale Kart Koleksiyonu ‘’ isminde bir menü karşınıza gelecektir. Orası da aslında kartlarınızı deposu gibi düşünebilirsiniz. Oradan yukarıdaki alana savaşmak için kullanacağınız kart savaşçısını belirlemenize olanak tanımaktadır. Savaşlarda kullanmak istediğiniz kartın üzerine gelerek hem yükseltebiliyor hem de ‘’ kullan ‘’ demeniz durumunda kartınız savaşlarda kullanılabilir hale geliyor. Alt resimde görüldüğü üzere benim kendime savaşçı olarak belirttiklerim görünmektedir. Sürekli olarak deneme-yanılma yöntemi ile en iyi savaşçıları bulmaya çalışabilirsiniz. Benim bu listeme göre gayet iyi sonuçlar alabiliyorum.

en iyi clash royale

Kartlar kategorisinde bulunan ‘’ Clash Royale Kart Koleksiyonu ‘’ ise resimde görüldüğü üzere siz savaş kazandıkça seviyenizi yükseltmeniz daha yüksek Arenalara ulaşmanız durumunda sizlere çıkan yeni ya da eski kartlar olarak görülmektedir. Buradaki hangi kartı savaşlarda kullanmak istiyorsanız seçerek savaçlardaki gücünü gösterebilirsiniz. Bu alandan yine tüm kartların güçlerini de görebiliyorsunuz. Mesela havada etkili olan savaş kartları, yerde etkili olan savaş kartları gibi her birinin gücünü detaylı olarak üzerine tıklayarak görebilirsiniz.

Clash Royale Sosyal

Soldan 3. Sırada olan menüde sizin bir ‘’ Clash Royale klanı ‘’ içerisine dahil olmanız durumunda çıkacak olan bir menüdür. Klan nedir diyenlere ise kısaca değinelim. Oyun içinde yardımlaşma olarak düünülebilir. Clash Royale dostluk savaşı bile yapabilmektesiniz. Dostluk savaşında arkadaşlarınızla puansız, kazançsız bir şekilde eğlenmenize imkan tanımaktadır. Ayrıca Clash Royale Klanının en büyük özelliği kartlarınızı geliştirmek istediğiniz zaman eğer yetersiz kart seviyeniz varsa buradan destek isteyerek başka kullanıcıların sizlere yardım etmesidir. Aynı şekilde onlar da sizde kart isteğinde bulabilirler. Burada mesela sizin 100. Seviyede yükselmesi gelecek olan bir kartınızın 95. Seviyede olduğunu düşürseniz klan arkadaşlarınız içinden 5 adet yükseltme puanı bağışlamalarını isteyebileceğiniz bir alandır. Ayrıca Clash Royale en iyi klanı bulmak için oldukça aktif olmanız gerekir. Aksi taktirde atılmanızı bile sağlayabilmektedirler. Klana dahil olduğunuz zaman ‘’ Kart İste ‘’ alanından hangi kartınızın yükselmesini istiyorsanız o kart için bağış talebinde bulunabiliyorsunuz. Resimde de görüldüğü gibi sizde oyuna girerek uygulamalı bir şekilde görebilirsiniz. Kart bağışında bulunduğunuz zaman Arena seviyeniz için ihtiyaç duyulan önemli puanları da kazanabilmektesiniz.

Clash Royale Nedir?

Yukarıdaki anlatımlarımızda size az da olsa gerekli kategorilerin neler olduğuna ne işe yaradıklarına değinmiş olduk. Umarız istediğiniz bilgiyi sizlere sunabilmişizdir. Clash Royale mantığı nedir diyenleriniz mutlaka olacaktır. Bir strateji savaş oyunu olduğu aynı zamanda online oyunlar listesinde belki de 2016-2017 yılının en çok oynanan oyunları arasında yerini alan her zaman sıkça güncellenebilen bir oyundur. Gerçekten en iyi Android oyunları listesinde ilk sırayı zorlayabilen bir oyun denilebilir.

clash royale seviyeleri

Clash Royale mantığı şudur. Savaşmak için ‘’ Savaş ‘’ butonuna tıkladığınız da karşınıza bir rakip gelecektir. Sizde 2 adet taç kulesi ve bu iki adet kulenin tam ortasında da Kral kulesi bulunmaktadır. Taş kuleleri okla savaşabildiği gibi kulelerden birisinin düşmesi demek kral kulesinin de oklarla savaşa destek vermesi demektir. Sizin belirlediğiniz savaşçıları rakibinizin alanına göndererek onun taş kulelerini ve kral kulesini yıkmanız neticesinde kazanacaksınız anlamına gelmektedir. Sizde olduğu gibi karşı rakibinizin de 2 adet taç kulesi ve 1 adet kral kulesi vardır. Ancak seviyeye ve güce göre bu kulelerin yıkılma oranlarını da siz belirlemektesiniz.

Karşı tarafın 1 kulesini yıktınız ama o sizin hiç kulenizi yıkamadı. Bu durumda kazanıyorsunuz ancak sadece 1 kupa alabiliyorsunuz. Eğer hem taç kulelerini hem de kral kulesini yok ederseniz 3 kupa birden kazanıyorsunuz. Bu kupalar ise sizin arena da yükselmenizi sağlamaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir