Efsane Silah Oyun Dünyasına Geliyor

Oyun admin
sponsorlu reklam

Kalaşnikof yani diğer adıyla AK-47 FPS video oyunlarının vazgeçilmezlerinden biri. Alman STG 44 saldırı tüfeğinden esinlenerek Sovyet Rusya tarafından üretilen bu meşhur tüfekten dünyada yüz milyona yakın adette bulunduğu tahmin ediliyor. Yıllardır geliştirilmiş bir çok değişik modelleri var. Counter Strike oynayan herkesin bildiği bu silah Call of Duty gibi bir çok yeni oyunda da yer alıyor. Herhangi bir telif hakkı ödenmediği için oyun piyasasındaki bu şöhretten faydalanamayan silah üreticisi firma, nihayet silahının lisansını aldı.Yani artık oyun yapımcıları ücret ödemeden bu silahı oyunlarına ekleyemeyecekler.

bilgisayar-oyunlarinda-kalasnikof.jpg

Nasıl Meşhur Oldu?

Kalaşnikof’un yaygın ve meşhur olmasının sebebi çağdaşı olan benzerlerinden daha kullanışlı olması. Bu silah çamur ve sudan pek etkilenmiyor, kolay tutukluk yapmıyor. Söküp takılması ve bakımı da kolay. FPS oyunlarındaki silahların gerçeğe uygun şekilde tasarlanmasının önemi de göz ardı edilemez. Silahların tasarımı, ateşleme ve şarjör değiştirme sesi gibi bir çok özellikleri oyunlara birebir aktarılıyor.

Silah Üreticisi Bizzat Oyun Sahasına İnerse 

Wargaming ve 1C adlı oyun firmaları yeni oyunları “Caliber” için Kalaşnikof’a telif ödeyerek ilk resmi kullanımı yaptılar. Bu süreçte silahın oyunda en yüksek düzeyde gerçekçi olması için ilk defa bizzat Kalaşnikof’tan destek alındı. Silah firmasının pazarlama müdürü  Vladimir Dmitriev’e göre silahın orijinal çizimleri oyun için paylaşılırken aynı zamanda oyunda gördükleri küçük hataları da düzeltmişler. Silahların ateş etme seslerinin orijinalleri de oyun yapımcılarına teslim edilmiş.

Her Devrin Silahı Ayrı

Calibre’de özellikle üzerine düşülen konulardan biri de her dönem için ayrı silahlar bulunacak. Farklı yıllara göre timler seçerseniz elde edeceğiniz silah modeli de değişecek. Örnek olarak rus silah timi seçiyorsanız seçtiğiniz yıla göre AK-12, AK-47, AK-74 gibi değişik Kalaşnikof modelleri elde edeceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir