Elon Musk, Trafik Sorununu Tarihe Gömecek Tünel Projesinden Görüntü Paylaştı!

Genel admin
sponsorlu reklam

Trafik, tüm insanlığın günden güne artan problemlerinden biridir. Bu problemi göz ardı etmeyen, çağımızın dahi adamı Elon Musk, ekibini toplayıp bu problemi ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni bir proje inşaatına başladı. Bu projeye göre artık araçlar tıpkı metro sistemlerinde olduğu gibi tüneller içerisinde gidecek. Proje şuan inşaat halinde bulunuyor fakat trafik sorununu tarihe gömecek tünel projesi ile ilgili ilk resimler Elon Musk tarafından paylaşılmaya başlandı.

İnşaat Başladı!

Metro sistemlerinde trenler oldukça yüksek hızlara ulaşabiliyorlar. Hatta mıknatıslı ray sistemleri sayesinde metro trenleri, sürtünme unsurunun azaltılmasıyla birlikte hız limitlerini zorluyorlar. Bu durum dünya için alışıldık bir hal alıyor olsa da metro sistemlerinde arabaların kullanılabilecek olması oldukça yeni bir durumdur. Araçların raylı sisteme nasıl entegre edileceği ve ortalama hızın her arabaya uygun olup olmayacağı, giriş ve çıkışların nasıl kontrol edileceği gibi sorular bu projeye aşina olanların akıllarını kurcalamaktadır. Tüm bu sorular bir yana, Elon Musk’ın bu proje için açmış olduğu Boring Company Elon Musk’ın tünel projesi inşaatına başlamış bulunmakta.

Pilot Proje İlham Kaynağı Olacak

Elon Musk’ın kurduğu Boring Company ile başlayan bu projenin pilot uygulamasının inşaatı Los Angeles’ta başlamış bulunmaktadır. Bu pilot projenin tamamlanması ve işleyiş aşamasına geçilmesiyle birlikte ortaya nasıl bir sonuç çıkacağı ve istenilen hedefe ulaşılıp ulaşılmayacağı ise merak konusudur. Ancak Elon Musk tarafından paylaşılan tünel projesinin görüntüsü, projenin hızlı ilerlediğini göstermektedir.  Projenin bitimiyle beraber alınacak olan sonuçlara göre bu projenin dünyanın kalabalık şehirlerine uygulanması ve trafik sorunlarının ortadan kaldırılarak can ve mal güvenliğinin sağlanması, ulaşımın bireysel anlamda çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılması amaçlanmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir