Elon Musk’ın Yapay Zekâsı Dünyanın En iyi Oyuncularına Karşı Bakın Neler Yaptı!

Teknoloji Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Kuruculuğunu Elon Musk üstlenmektedir. Adını en çok Tesla ile duyduğumuz Elon Musk Dünyanın en iyi oyuncularından üstün gelebileceğinin sinyalini vermiştir.

SpaceX, Boring Company, HyperLoop One gibi kurucular ile ortaktır. Farklı Endüstrilerde, farkı projeler hayata geçirdiği için Artık Musk’ a gerçek dünyanın Tony Stark’ ı olarak esprili bir şekilde seslenilmektedir. Tony Stark zenginliği en iyi şekilde kullanan milyonerdir. Hayali yapısı çok geniştir. Elon Musk ’da Tony Stark ‘a bu yüzden benzetilmektedir. Elon Musk ‘da hayali yapısı ile çok değişik projelere el atmıştır. Musk 2015 yılında Şirketleri arasına OpenAl’de eklemiştir. OpenAl’de kar amacı güdülmemektedir. 60 kişilik ekibi ile yapay zekâ üzerine çalışılan şirket; Yapay zekâ ile adını yavaş yavaş duyurmayı başarmıştır. Her yıl gerçekleşen Dota 2 turnuvasın, en iyi oyuncuların karşısına çıkan yapay zekâ herkesi kendine hayran bırakmıştır. Bu yapay zekânın temeli öğrenilebilir bir zekânın üzerine kurulmuştur. Mühendislerin açıklamaları ile bu Yapay Zekânın sadece iki haftada oluşturulduğunu öğrenmekteyiz. Profesyonel oyuncu Dnylo “Dendi” İshutin ile oynayan bot, her iki oyunda da oyunu kazanmayı başarmıştır. Şuan için tek kişilik karşılaştırmalara çıkan yapay zekânın gelecek yıllar da beşe beş olan karşılaştırmalara çıkarılması bekleniyor. Profesyonel oyuncuların yorumlarında “adeta bir insanla oynuyormuş gibi hisler yaşadıklarını insandan sadece biraz faklı olduğunu” duymaktayız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir