Eski bilgisayarlarınızdan en güncel oyunları oynamanız bu yöntemle artık mümkün!

Teknoloji Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Oyun tutkunları için en büyük korku bilgisayarımıza yüklediğimiz oyunu oynayıp oynayamayacağımızdır herhalde. Bu durum karşısında artık kara kara düşünmenize gerek yok. Sizlere önereceğimiz bazı yöntemler var.

Eğer eski bilgisayarınızda yeni çıkan güncel oyunları oynamakta sorun yaşıyorsanız üzülmeyin. Bilgisayarınızın gücünün yeni oyunlar için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, bilgisayarınızı değiştirmek yerine size önereceğimiz fikirlere göz atmaya ne dersiniz?

Son zamanlarda bilgisayar satışlarının gün geçtikçe düşmesi, sektörün fiyat politikalarını da olumsuz yönde etkilemektedir.  Buna bağlı olarak yeni donanımların maliyetleri de doğrudan artmakta. Mobil cihazların, eğlence, oyun anlayışına kattığı değerler, masaüstü cihazları ister istemez ikinci plana atmaktadır.  Bu ve benzeri gelişmeleri göz önüne alarak, farklı alternatif çözüm yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Oyun oynamayı seviyorsanız, bilgisayarınızda çok güçlü değil ise düşük sistem gereksinimlerine rağmen çekici ve etkileyici grafik tasarımı sayesinde, serüvenden serüvene koşacağınız oyunlar artık elinizin altında.

Windows 10 mağaza içerisinde bulunan düşük sistem gereksinimine ihtiyaç duyan mobil uygulamaların masaüstü sürümlerini artık sorunsuz, kolaylıkla oynayabilirsiniz. Sistem özellikleri kötü olan bilgisayarların bir kısmını birkaç uygulamayı çalıştıracak seviyeye getirebiliriz. Bazı kötü sistemlerde güncel oyunları bile oynayabiliriz. Nasıl mı?

İlk olarak temel yoldan başlamaya ne dersiniz. Bunun için atacağımız ilk adım bilgisayarımızda yer alan parçaları özenli bir şekilde temizlemek olacak. Bilgisayarımızdan en iyi performansı almak için onun yükünü hafifletmekle işe başlayalım o halde. Ne kadar az ısınan bilgisayar o kadar iyi ve güçlü performans demek. Bilgisayarınızı formatlamak sizin için önemli bir adım olacaktır. Bilgisayarınızda arkaplanda çalışan uygulamalar sisteminize performans kaybı yaşatacağı için bu uygulamaları kaldırmak etkili olacaktır. Eğer sistem özellikleriniz kötüyse sadece Windows sürümlerinin içinde yer alan anti-virüs programlarını kullanın. Arkaplanda çalışıp sisteminizi meşgul edecek uygulamalar kurmayın. Mümkünse sadece o bilgisayarda kullanacağınız birkaç uygulama yüklü kalsın.

Piyasadaki en güncel oyunları oynamanız için sizlere öncelikli tavsiyelerimiz arasında Windows 10 işletim sistemine geçmeniz olacaktır. Aynı zamanda güncel mobil oyunlarının da oynanabilmesi için Windows mağazalardan indirmeniz durumunda rahatça oyunlara dahil olabilmektesiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir