Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Sosyal Medya Ayşe Yılmaz
sponsorlu reklam

Yaşadığımız bilim ve teknoloji çağı içinde birçok sosyal medya hesabı yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Öyle ki; 7’den 70’e neredeyse herkesin bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır ve insanlar günlük yaşamlarında sosyal medyada oldukça fazla zaman geçirmektedir.

Sosyal medya kullanımının son derece yaygın olduğu bu dönemlerde en fazla kullanılan sosyal medyalardan birisi de Facebook olmaktadır. Dolayısıyla da en sık sorulan sorulardan birisi de facebook arama çubuğu temizleme sorusudur.

facebook-arama-gecmisi-silme.jpg

Facebook Arama Çubuğu Ne İşe Yarar?

1.5 milyarı aşkın kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook platformu size yıllardır görüşmediğiniz, görmediğiniz sevdiklerini ve arkadaşlarınızı bulma imkânı da sunmaktadır. İsim soy isim ya da kullanıcı tercihlerine göre numara girerek arama çubuğu sayesinde birçok kişinin Facebook hesabını bulabilir ve bu kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook arama çubuğu sayesinde bulmuş olduğunuz kişilerin paylaştığı gönderileri de görme şansınız olacaktır.

Facebook arama çubuğunda yapmış olduğunuz aramalar otomatik olarak arama çubuğuna kaydolmaktadır ancak bu kayıtları facebook arama geçmişi silme 2017 adımlarını takip ederek silmeniz mümkün olacaktır.

facebook-arama-gecmisi-goruntuleme-ve-silme.png

Facebook Arama Çubuğu Kayıtları Nasıl Silinir?

Facebook profilinizde yaptığınız kaydolan arama geçmişini silmek için;

  • Facebook ana sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan profil isminize tıklayıp profilinize gidin.

  • Kapak fotoğrafınızın altında bulunan “Hareketler Dökümü” sayfasına tıklayın.

  • Hareketler dökümü sayfasında sosyal medya hesabınızı açtığınız günden beri yapmış olduğunuz tüm işlemler görünecektir. Bu sayfanın sol kısmında bulunan “Daha Fazla Gör” seçeneğine tıklayın.

  • Bu kısımda “Ara” seçeneğini tıkladığınızda tüm arama geçmişinizi görebileceksiniz.

  • Sağ üst kısımda yer alan “Arama Geçmişini Sil” butonuna bastığınızda ise arama geçmişini silmiş olacaksınız. Bu adımlar facebook arama geçmişi silme telefon ya da bilgisayar aygıtlarında farklılık göstermemektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşe Yılmaz {Ayşe Yılmaz}

Yazarlık alanında kendimi geliştirebilmek için Teknoloji gibi bir alanda yazarlık yapıyor olmam bana ve mevcut siteye çok şeyler kazandırıyor. 16 yaşından beri teknolojiye olan merakımı buradan kendi kalemimle yazıyor olmam çok ayrı bir keyif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir