Facebook Arama Geçmişini Silme

Sosyal Medya Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Çağımızda insanlar çok fazla internet ile içli dışlı olmuş ve sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaya başlamışlardır. Özellikle bu sosyal medya hesaplarından en eskisi Facebook, çıktığı ilk günden itibaren çok fazla kişi tarafından kullanılmakta olup günümüzde halen talep görmektedir. İçeriğini ve güvenlik sistemini giderek genişleten facebook üzerinden birçok paylaşımda bulunabiliyorsunuz. İsterseniz fotoğraf, yazı ya da video gibi çok fazla içeriği hesabınıza yükleyebilmektesiniz. Bunun yanı sıra insanlar genellikle facebook sosyal medya uygulamasını eski arkadaşlarını bulmak için kullanmaktaydılar.  Facebook yaptığınız her işlemi kayıt altına aldığından bu arkadaş ismi aratmalarında arama kısmında kayıtlı kalmaktadır. Facebook arama geçmişini silme işlemi ise b u yaptığınız isim aramaları içindir.

Facebook Geçmiş

Facebook uygulamasından tüm geçmiş aramalarınızı ayrıntılı görmek ve silme işlemini yapmak için ana sayfanın en sağ kısmındaki ok işaretine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak seçeneklerden hareketler dökümünü seçmelisiniz. Buradan tüm hareketlerinizi, beğenilerinizi, aramalarınızı detaylı ve tarihli bir biçimde görebilmeniz mümkündür. İsterseniz sadece istediğiniz aramaları silebileceğiniz gibi hepsini de geçmişinizden temizleyebilirsiniz. Yaptığınız aramayı silmek için üzerine sağ tuşla tıklayıp sil demeniz yeterli olacaktır ya da direk arama geçmişimi temizle butonuna basarak geçmişini temizleyebilirsiniz. Facebook arama geçmişini silme işlemi bu kadar kolay bir işlem olup istediğiniz kaydı silebilmeniz mümkündür.

Facebook Kullanıcıları İçin Geçmiş Silme İşlemi

Facebook geçmiş silme işlemi dışında da pek çok işlemi bu sayfa üzerinden yapabilmeniz mümkünüdür. Facebook üzerinden yaptığınız her işlem kayıt altına alındığı gibi tüm bilgilerinizde korunmakta ve size özeldir. Artık gelişmiş bir güvenlik sistemi uygulayan bu sosyal medya uygulaması ile hesabınızı kendinize özel güvenlik sistemi ile koruyabilirsiniz. Hesabınıza bir başkası giriş yapmak istediğinde bu güvenlik sistemi sayesinde sizlere bir mesaj gelecektir. Bu mesajı onaylamadan direk şifrenizi değiştirebilirsiniz. Facebook arama geçmişini silme güvenliğiniz içinde faydalı olabilir. Hesabınızın bir başkasının eline geçmesi ile birlikte hareketler dökümünüzü sildiğiniz takdirde bir başkası sizin aramalarınız görmeyecektir. Bu geçmişi silme de sizin için bir güvenlik tedbiri olabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir