Facebook, Popüler Sosyal Medya Uygulaması TBH’yi Satın Aldı!

Sosyal Medya admin
sponsorlu reklam

Dünya markaları arasına giren Facebook günümüz itibariyle dev bir şirket olmuştur. Bu kadar büyümesinin sebeplerinden birisi de belli bir tarihe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Hal böyle olunca ilk kullanıcıları artık çocukluktan yetişkinliğe geçmiş bireyler olmuştur ve yeni nesil kullanıcıları ilk kullanıcılara göre daha az keyifli bulmaya başlamışlardır meşhur siteyi. Tam bu sırada yeni gelişen ve yerleşmeye başlayan TBH isimli sosyal medya sitesi özellikle de Amerikalı gençler arasında yaygınlaşmaya başlamıştır. Bir site Amerika’da yayılmaya başlarsa doğal olarak bütün dünyada da kabul görmeye başlamaktadır. Aynı Instagram’da olduğu gibi bunu fark eden Facebook kendisine alternatif olabilecek TBH isimli sosyal medya uygulamasını satın aldı. TBH ios ile kullanılmaktadır.

Başarılı Bir Hamle

Intagram hamlesiyle büyük başarı sağlayan Facebook, bu hamleyle de aynı başarıyı yakalayacak gibi gözüküyor. Çünkü Facebook kullanıcılarından bir kısmı Instagram’a kaymaya başlamış ve Facebook satın alma hamlesiyle müşterilerini kaçırmamış olmuştur. Aynı konu TBH’de de yaşanacak gibi. “ To Be Honest ” (Dürüst Olmak Gerekirse) kelimelerinin kısaltması olan TBH’ye kayıt olmak çok kolay. İsim, soy isim ve okul ismi girildikten sonra direkt olarak uygulamaya dahil olunmakta. Telefon rehberinizdeki kişileri senkronize eden uygulama, rastgele seçilen dört arkadaşıyla çoktan seçmeli sorulara yanıt vermeye başlıyorlar. Sorular listenizdeki diğer arkadaşlarınız tarafından hazırlanıyor.

Hedef Milyonlar

Özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında oldukça popüler olmaya başlayan uygulama gün geçtikçe daha da geniş kitlelere ulaşmaya başladı. Bayan kullanıcılar pembe elması, erkek kullanıcılar mavi elması temsil ediyorlar. Şu an itibariyle beş milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran firmanın amacı kısa süre içinde milyonlara ulaşmak ve TBH app indirme ve kullanma sayısını arttırmak. Bunu da amiral gemisinin başına geçen Facebook’un popülerliğinden de faydalanarak yapmayı planlıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir