FIFA ve EA eWorld Cup 2018’i Duyurdu

Oyun Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

FIFA, uzun yıllardır birçok futbol sever bilgisayar ve konsol oyuncusunun vazgeçilmezleri arasında yer alan bir oyundur. Bu oyunda istediğiniz takımla sınırsız karşılaşmalara katılabilir, arkadaşlarınızla karşılıklı futbol maçı yapabilir veya tek bir futbolcu oluşturup, bu futbolcuyu kariyer basamaklarında yükseltebilirsiniz. Her yıl yeni bir versiyonu çıkan bu oyun, gittikçe daha gerçekçi grafiklere sahip olurken yeni özellikleri de bünyesine katıp oyun kalitesini zirveye çıkarmayı hedeflemektedir.

eworld-cup-2018-i-duyuruldu.jpg

E-Spor için Yeni Bir Dönem Başlıyor

Bilindiği üzere e-spor günümüzde hızla yaygınlaşan ve geniş kitlelere ulaşan bir spor dalı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Birçok oyun firması, dünya turnuvaları düzenlemekte ve böylece hem şöhretini hem de oyuncu kitlesini artırmayı hedeflemektedir. Geçtiğimiz günlerde EA ve FIFA eWorld Cup 2018 duyurusu yaparak e-spor dünyasına yepyeni bir canlılık, heyecan ve boyut kazandırmış oldu.

28519.jpg

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi çok uzun zamandır ‘’competition’’ yani yarışma/müsabaka dalı oyunlar arasında başı çeken oyun konumundaki FIFA’nın FIFA eWorld Cup 2018 duyurusu yapması, diğer e-spor karşılaşmalarını gölgede bırakacağa benziyor. Çünkü oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan FIFA bu hamlesiyle hem e-sporun hem de kendi oyununun dünyada eşi benzeri görülmemiş bir tanıtımını yapmış olacak.

Turnuva Başlıyor!

FIFA eWorld Cup 2018 için eleme turnuvaları ise 3 Kasım tarihinde başlayacak olup 2018’in Temmuz ayına kadar devam edecektir. Bu eleme turnuvalarında profesyonel oyuncuların takımları ve bireysel katılımcılar bulunuyor olacak. Eleme turnuvalarının hemen ardından ise bu turnuvalarda galip gelen 128 oyuncu, Playoff’lara katılmaya hak kazanacak. Playoff’lar neticesinde de geriye 32 oyuncu kalmış olacak. Bu 32 oyuncu arasında yapılacak olan dünya kupası sonucunda da şampiyon belirlenmiş olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir