Football Manager Eğer İsterse Futbolcunun Eşcinsel Olduğunu Açıklayacak

Oyun admin
sponsorlu reklam

Bilindiği gibi Football Manager dünyanın en çok oynanılan ve en detaylı futbol menajerlik oyunudur. Yakın dönem içerisinde almış olduğu bir karara göre Football Manager, eğer futbolcular eşcinsel olduklarını açıklarlarsa, bu bilgiye oyun içerisinde yer vereceğini açıkladı. Kısacası, eğer futbolcular bu duruma tam tersi bir açıklamada bulunmazlar ise oyun içerisinde Football Manager futbolcuların eşcinsel olduğunu açıklayabilecek.

Halihazırda Football Manager 2018’in beta sürümü oynanabilir durumda bulunurken oyunun piyasaya çıkmasına ise sadece 2 hafta kaldı. Oyunun çıkmasına bu denli kısa bir süre kalmışken Football Manager’ın eşcinsel futbolcuların cinsel tercihlerini açıklaması ile oyuncular kısa süreli bir şaşkınlık yaşamışa benziyorlar.

Amaç Futboldaki Homofobiyi Ortadan Kaldırmak

Football Manager eşcinsel futbolcuların bilgilerine yer verecek olmasının asıl amacı ise futbol camiasındaki homofobiyi ortadan kaldırma amaçlı bir uygulama niteliğindedir. Son zamanlarda artan homofobik baskılar ve eylemlerin hem futbolcular hem de toplum açısından büyük bir tehlike arz ettiği göz önünde bulundurulduğu zaman, Football Manager’ın bu duyurusunun oldukça anlamlı olduğunu kabul etmek gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde farklı tercihlere sahip insanların da toplum tarafından yadırganmaması ve toplumun daha olumlu bir şekilde gelişmeye devam etmesi amaçlanmıştır.

Aşamalı Bir Şekilde Uygulanacak

Bu duyurunun ardından birçok olumlu tepki ile karşılaşan Football Manager yetkilileri, öncelikli olarak alt yapıdaki eşcinsel futbolcuların bilgilerini açıklayacaklarını belirttiler. Sonrasında ise normal liglerde oynayan futbolculardan izin alındıktan sonra izni alınan eşcinsel futbolcuların bilgilerinin de zamanla paylaşılmaya başlanılacağını aktardılar.

Ancak bu uygulama eşcinselliğin yasak olmadığı ülkeler için mevcut olan bir uygulama olarak sınırlandırılacaktır. Football Manager yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, eşcinselliğin yasak olduğu ülkelerde eşcinsel futbolcuların bilgileri hiçbir şekilde oyuncular ile paylaşılmayacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir