Ford, Koltuk Testleri İçin “Robot Popo” Üretti

Otomobil admin
sponsorlu reklam

Seçkin otomobil markaları arasında yer alan Ford, sürücü deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için robot popo üretti. En rahat otomobil koltuğu herkes için büyük önem taşımadığı için Ford, Robutt isimli bir robot popo tasarladı. Bu tasarımda insanların daha rahat bir koltukta araba kullanmaları amaçlanmıştır. Çünkü hepimizin birçok zamanı sürekli koltuklarda geçtiği için, insanların rahat etmesi önem taşımaktadır. Ayrıca otomobil sektöründe de sürekli olarak araba kullanıldığı için Ford, insanların daha konforlu bir koltukta yol alması için bu robotu üretmiştir. Her ne kadar komik olarak görünse de aslında bu Ford tarafından bir başarıya imza atılmış olup, insanların rahatlığı için tasarlanmış bir uygulamadır.

Hangi Testler Yapılıyor?

İnsanların otomobil koltuklarında araba kullanırken çok rahat bir şekilde istedikleri yerlere ulaşabilmeleri için Robutt adında robot popo üreten Ford, konfor için önemli bir hamle yapmıştır. Bu robotta uygulanan testler arasında robotun poposunun binlerce kez koltuğa oturup kaldırılması test edilmiştir. Bu sayede de otomobil kullanıcıları için iyi bir çalışma olup olmadığı kontrol edilmiştir. Böylece uygulanan testler sayesinde insanların konforu için her türlü yola başvuran Ford, üretmiş olduğu bu robot popo sayesinde kullanıcı deneyimi denenmiştir. Yapmış olduğu çalışmalar ve uygulamış olduğu testler sonucu en rahat otomobilleri piyasaya sunan Ford, müşterileri için her türlü çalışmaları yapmaya devam etmektedir. Ayrıca bu robot popo sadece otomobil sektöründe kullanılmıyor. Samsung gibi en çok tercih edilen şirketlerin üretmiş olduğu telefonların bükülüp bükülmediği gibi işlemleri test etmek amacıyla kullanılmaktadır. Böylece farklı alanlarda da kullanılan robot popo sayesinde artık test edilmek istenen birçok şey kolay bir şekilde test edilerek insanların hizmetine sunulmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir