Galaxy S5’e beklenmedik güncelleme sürpriz oldu!

Gündem Çağla Karabacak
sponsorlu reklam

3 yıl önce Türkiye piyasasındaki yerini alan Galaxy S5 kullanıcılarına Samsung tarafından hiç beklenmedik bir sürpriz geldi. Kimsenin aklına gelmeyen güncellemeye ile S5 kullanıcıları çok şaşırdı!

Samsung Avrupa’da kullanılan S5 modeli telefonlar için bir güvenlik güncellemesi yayınladı. İlgili modelin hatalarının giderilmesinde de önemli rol oynayan bu güncellemenin asıl amacı ise Android açıklarının kapatılması yönünde oldu. Buna göre tespit edilen 50 adet Android açığı ve Samsung ’un S5 modelindeki 12 açığının kapatılmasına yönelik bir güncelleme oldu.

Samsung Galaxy Note 8 Özelliklerine Buradan Bakabilirsiniz.

Samsung alışageldikten farklı bir süreçle karşıma geldi. Normal şartlarda 2 senenin altında kalan telefon modellerini neredeyse kaderine terk ediyor. Ancak S5 için yapılan bu güncelleme telefona yeni özellikler katmasa da S5 kullanıcılarının daha güvenli bir şekilde telefonların kullanmasını amaçladı.

Galaxy A5’de Beklenmedik Güncelleme Almıştı

Bu şaşırtıcı güncelleme ile birlikte Türkiye’deki S5 kullanıcıları da güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edebilirler. Tek yapılması gereken cihaz menüsünden Ayarlar >> Cihaz Hakkında >> Güncellemeleri Kontrol Et menüsü üzerinden gerekli kontrolleri yapabilirler. Otomatik olarak güncelleme karşınıza gelecektir. Ancak siz daha erken istiyorsanız kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağla Karabacak {Çağla Karabacak}

Telefon teknolojisine karşı oldukça meraklı bir yapıya sahibim. Çok ilginçtir ki bu merakımı yazılara dökerek keyif aldığımın bilincinde oluyorum. Henüz 23 yaşında olsam da gelecekte mutlaka teknoloji ile adımı sıklıkla andıracağıma inanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir