Gmail, Üçüncü Taraf Eklenti Desteğini Kullanıcılara Açtı

Google admin
sponsorlu reklam

Birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen gelişme sonunda gerçekleşti ve Gmail’e özel üçüncü taraf eklentileri artık başlamış durumda olduğu duyuruldu. Google tarafından yapılan bu açıklama ile eklenecek olan bu eklentilerin hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar tarafından kullanılabileceği de belirtilmiş oldu.

Kurumsal İletişimin Olmazsa Olmazsı Mail Kullanımı

Kurumsal iletişimin en sağlık, en hızlı ve en verimli yöntemi mail kullanımıdır. Yoğun iş temposunda ikili iletişimlere pek fazla zaman kalmadığı için e-mail adresinize gönderilen mailler sayesinde uygun olduğunuz vakitler dahilinde ikili iletişiminizi sağlayabilir, sunumlarınızı gerçekleştirebilir ve bilgi dağılımını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Mail kullanımı açısından en üstün hizmeti sunan mail araçlarından birisi de Gmail’dir. Bu yüzden Google tarafından yapılan bu açıklama, kurumsal iletişim açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Birçok Uygulama ile Birlikte Hareket Edildi

Mart ayı içerisinde Google’ın düzenlemiş olduğu geliştirici konferansta Gmail eklentiler özelliği kullanıma sunuldu. Bu duyurunun yapıldığı andan şu anki tarihe kadar geçen süre içerisinde ise Google birçok uygulama ile işbirliği yaptı. Google’ın işbirliğine gittiği uygulamalar: Dialpad, Wrike, Hire, Intuit QuickBooks, RingCentral, Streak, Smartsheet, Trello, DocuSign ve ProsperWork gibi tanınmış, kaliteli uygulamalardır.

iOS Kullanıcıları için Apple ile Birlikte Çalışmaya Başlandı

Google’ın Gmail uygulamları, pc sürümü için Gmail sayfasının sağ tarafında yer alan panelde bulunmaktadır ve bu uygulamalar Android uygulamasında dahi kullanılabilmektedir. Ayrıca bu konuya ilişkin açıklamada bulunan Google sözcüsü, Gmail’e ait Add-on’ların iOS kullanıcıları tarafından kullanılmasını sağlamak adına Apple ile işbirliği içerisinde olduklarını aktardı. Gmail’in bu kullanışlı ve pratik eklentilerini kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey ise G Suite Marketplace’i ziyaret etmeniz ve istediğiniz eklentiye anında erişmenizdir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir