Google ile Ödeme, Android ve Chrome için Ortaya Çıktı!

Google admin
sponsorlu reklam

Google firması gelişen ödeme sistemleri ile ilgili dev bir adım attı. Daha önceden Google Play ödeme sistemine kaydedilmiş kartların, başka platformlarda alışveriş yapabilmesinin önünü açarak kullanıcılara büyük kolaylık sağladı. Akıllı telefonları kullanmak oldukça keyifli ancak kullanıcıların da bildiği gibi ödeme gerçekleştirme durumları oldukça zorlu olabilmektedir. Peş peşe birkaç tane farklı form doldurulduktan sonra gerçekleştirebildiğiniz işlemler Google firmasının geliştirdiği yeni bir ödeme sistemi sayesinde tarihe karışmak üzere.

Online Ödeme Artık Çok Kolay

Daha önceden Google Play üzerinde doldurduğunuz online ödeme formlarındaki bilgiler, adres ve kart bilgileri Google ödeme yöntemi ile senkronize bir biçimde kullanılabilecek. Bu yöntemle ödeme sayfası geçildikten sonra Android işletim sistemli telefonunuza gönderilecek olan güvenlik kodu sayesinde satın alma işlemi tamamlanacak. Artık Play with Google API sitemi, uygulama geliştiricilerin bu ödeme sistemini kendi dizayn ettikleri akıllı telefon uygulamalarında entegre olarak kullanabilmelerine imkan tanımaktadır. Google ödeme merkezi yeniliği günlük hayatı oldukça kolaylaştıracaktır.

Hizmet Tamamen Ücretsiz

Google firması tarafından yapılan açıklamada firma bu yapılan işlemlerin hiçbirinden ekstra bir ücret talep etmeyecek. Bu sistem uygulama kullanıcılarının internetten yaptıkları alışverişlerde ödemeleri çok hızlı bir şekilde yapmalarını sağlayarak, alışverişlerini zahmetsiz bir şekilde tamamlamalarına olanak sağlayacak. Yavaş yavaş bu sitemi destekleyen firmalar artmaya başladı ve zamanla bu sistemi kullanacak platform sayısının çok fazla olması bekleniyor. Akıllı cihazların gelişmesiyle mobil uygulama kavramı hayatımıza girmiş ve uygulama mağazalarına günlük binlerce mobil uygulama dahil olmaya başlamıştır. Oyunlardan sağlık uygulamalarına, e kitap okuma uygulamalarından alışveriş sitelerine, moda sitelerinden sosyal medyaya kadar bir çok uygulama gün içinde kullanılır olmuş ve bu uygulamalardan alışveriş yapmak için gerekli online ödeme sistemleri hakkında bilgi kazanmak önemli olmuştur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir