Google’dan Kullanıcıları Kızdıran Adım!

Google Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Google bilindiği üzere günümüz teknolojisinin en görkemli, en iyi gelişmeleri bizlere sunan hatta bazı güncellemeler ile teknolojik gelişmeleri bizlere daha iyi sunabilmek için yoğun bir tempo ile çalışıyor. Ancak Google Photos uygulamasında yaptığı güncelleme kullanıcılarını çileden çıkardı!

Google tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulan Fotoğraf görüntüleme ve yedekleme işlemi yapılan bir güncelleme ile sadece telefonunuz şarjdayken yedeklenebiliyordu.

Yani sizin anlayacağınız telefonunuzda çektiğiniz videolar, fotoğraflar alan kaplamaması için yedekleme sürecinde sizin Google Photos hesabınıza yedekleniyordu. Ancak bu işlemi yaparken telefonunuzun şarjda olmasını otomatik olarak isteyen Google bu uygulamada değişikliğe gitti. Buna göre artık telefonunuz fotoğraf ve videoları yedeklemek için şarj zorunluluğunu ortadan kaldırdı ve bundan sonra telefonunuzun bataryası hızlı bir şekilde boşalmaya başlayacak demektir.

Bu özellik gelmeden önce fotoğraf ve videolarınızı Google Photos hesabınıza yedekleme yapmak için telefonunuzun şarjda olması gerekiyordu. Bundan sonra yedekleme işlemi için bu zorunluluk kaldırıldı ve artık şarjınız çabuk bitecek gibi görünüyor.

Google’a bunun için tepkiler çığ gibi büyüyor diyebiliriz. Sadece Türkiye’de değil Dünyanın her yerinden tepki aldığını düşünülürse eğer Google bu güncellemeyi bir sorun gibi görerek geri adım atar düşüncesindeyiz.

Bu haberimize göre Google Photos neden yedeklemeye geçti diye kafasında soru işaretleri olan kişilerin güncellemeden dolayı Google’ın aldığı yeni bir karar neticesinde olduğunu söylememiz mümkün hale gelmiştir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir