Hayalet Avcıları Temasını Disket Sürücülerle Çalan Çılgın Adam!

Gündem admin
sponsorlu reklam

Üretimi kendine ait olan makine ile farklı bir işe imza atan çılgın adam Paweł Zadrożniak, birbirinden farklı birçok klasik temayı bu makine yeniden çaldı. Yeni bir hit klip yayınlamış olan Paweł Zadrożniak, bu hit klipte Hayalet Avcıları’nın tema müziğine yer verdi.

Disket Sürücüler İle İnanılmaz Sanat

Paweł Zadrożniak Floppotron adını vermiş olduğu ilginç bir müzik enstrümanı ile insanların karşısına çıktı. Bu alet, 64 adet floppy yani diğer adı ile disket sürücünün bir araya gelmesinden oluşuyor. Kısacası bu müzik aleti adını oluşturulmuş olduğu disket sürücülerden alıyor. Bu disket sürücülerin birleştirilmesi ile meydana getirilmiş olan ilginç müzik aleti Floppotron, son olarak Hayalet Avcıları’nın tema müziğini çaldı. Hatta bu anların görüntülerinin yer aldığı bir hit klip de yayınlandı. Floppotron adlı müzik enstrümanı ile çalınan tema müzikleri, birbirinden farklı özellikler gösterdi. Bu enstrüman ile çalınan bazı parçalar, kulağa diğerlerinden çok daha iyi gelme özelliğini de taşıdı. Özellikle Zelda’nın teması, Floppotron ile kulaklara çok daha yalın ve iyi geldi. Çok daha doğal bir temanın ortaya çıkmasını sağlayan Floppotron, Paweł Zadrożniak’ın ilginç üretimi olarak piyasaya çıktı.

Ray Parker Jr’e ait olan Hayalet Avcıları teması, Zelda ile benzer tınılara sahip olması ile dikkat çekti. Bundan dolayı da Paweł Zadrożniak’ın Floppotron müzik enstrümanında Zelda’da olduğu gibi Hayalet Avcıları temasında da doğal bir tonlama yakalandı. Orijinal haline oldukça yakın bir tonlama veren Hayalet Avcıları, Floppotron aleti ile çalındığında ilginç bir sanata imza atılmış oldu. Son yorumun dinleyicilere bırakılmış olduğu bu ilginç tasarım ile çalınan temayı dinlemek ve yorum yapmak hakkı dinleyicilere bırakıldı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir