Hp, Spectre 13 İle Apple’ın İnce Notebooklarına Savaş Açtı

İnceleme admin
sponsorlu reklam

Envy serisi bilgisayarları  çıkararak kendini Elif bir marka olarak yeniden konumlandıran HP specter serisiyle bir adım daha ileri atıyor dünyanın en ince notebook’u ünvanını MacBook Air’ın elinden alıyor.

Spectre 13 ultra ince ve ultra hafif olarak Apple’ın 12″ MacBook ve 13″ MacBook Air’ı ile  yarışmaya çalışırken bazı alanlarda öne çıkıyor ancak bazı alanlarda taviz vermek zorunda kalıyor. Intel Core i bulunduran en ince notebook olan Spectre 13, 1.1 kg ağırlık ve 10 milimetre kalınlığa sahip.

Güçlü donanım

Spectre 13 Intel Core i5 or i7-U işlemci ve 8 GB ram ile geliyor. Depolama olarak  SSD kullanılmış ve bunun sayesinde saniyede 1,5 gigabyte gibi bir veri transferi hızına sahip. 13″lik  ekranı oldukça parlak ve canlı renkleri yüksek kontrastla beraber sunuyor. Kullanılan işlemciye göre iki ayrı alt modeli var. Spectre 13-v001nt, CORE i7 6500U işlemci ile 2.5 GHZ hız sunarken v151nr modeli 2.70GHz’lik i7 7500U kullanıyor. Cihaz üzerinde bulunan usb-c portları üzerinden yüksek hızda veri aktarımı yapabiliyor ve aynı zamanda cihaz şarj olabiliyor, ancak şarj işlemi için HP’nin sağladığı kendi şarj cihazının kullanılması gerekiyor. Intel HD Graphics 520 cihazın temel seviyede oyunları çalıştırmasına izin veriyor.

Metalik renklerin gövde gösterisi

Cihaz oldukça güzel bir görünüme sahip. Siyah ve Gümüş olmak üzere 2 ana renk seçeneği var. İki modelde de metalik bakır kenarlar kullanılmış. Klavye estetik bir biçimde yerleştirilmiş ve arkadan aydınlatma özelliğine sahip.

Eksileri

Cihazın dokunmatik ped kısmı Microsoft sertifikalı değil yani istediğiniz yüksek kaliteyi alamıyorsunuz. Fiziksel tıklama butonuna bastığınızda imleç hafifçe kayıyor. Cihazın performansı rakiplerine göre daha iyi olsa da pil ömrü maalesef daha kötü. Corning Gorilla Glass 4 ile kaplanmış olan çizilmez ekranı bir miktar yansıma yapıyor. Cihazın Türkiye fiyatı 7500-9000 TL arasında değişiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir