Huddy Go: En Verimli Video Konferans Kamerası

Gündem admin
sponsorlu reklam

Bu güne kadar bilgisayara bağlanabilen birçok değişik marka ve özellikte kamera kullandık. Birçoğumuz bunları arkadaşlarımızla sohbet için eğlenceli bir araç haline getirirken, iş dünyası bu aletleri iş ilişkilerinin vazgeçilmezi haline getirdi. Peki şimdiye kadar kullandığımız kameralardan yeterince verim alabiliyor muyduk? Huddly Go bu soruya hayır cevabı verenler için iş verimliliğine katkı sağlayan yeni bir kamera yaptı, hem de 10 Milyon Dolarlık fon desteğini arkasına alarak.

Huddly Go Yeni Kamerası İle Neyi Hedefliyor?

Şimdiye kadar kullanılan birçok kamera iş verimliliğin hedef almamıştı. Bu kameralar bilgisayarın diğer tarafındaki kişiler ile iyi bir sohbet yapmamız sağladı ama zamanın verimli bir şekilde kullanılmasını yardım etti mi? Huddly Go’nun yeni kamerası kullanıcılara bu konuda yardım etmek amacıyla üretiliyor. Bunun için kamera yazılımsa ve donanımsal bazı yeni özellikler eklenmiş. Örneğin bilgisayar vizyonu adı verilen teknoloji odadaki kişileri ve görüşmeniz sırasında ışığın yeterli olup olmadı gibi bazı bilgileri size veriyor.

Huddly Go’nun Yeni Kamerasının Bazı Teknik Özellikleri

Huddly Go’nu çözünürlüğü 16 megapiksel gibi oldukça yüksek bir değerde ve bu sayede kamere 4K, 720P ve 480P olarak üç farklı seviyede yayın yapabiliyor. Bunun yanında geliştiriciler, ototomatik kırpma, içeri yakalama, dijital pan ve tilt gibi özellikleri API üzerinden elde edebiliyorlar. Ayrıca Huddly Go işletim sistemleri içerisinde en yaygın olan Microsoft, Mac ve Linux’u da destekliyor. Bu özelliklerin hepsi şu anda kamerada dâhili olarak bulunmuyor. Ancak şirketin CEO’su Jonas Rinde, çalışanlarının bu konu üzerinde durduklarını söylüyor.

Huddly Go’nun Yeni Kamerasını Nasıl Satıl Alabilirim?

Huddly Go Norveç merkezli bir firma, ancak firma tarafından yeni kameranın kısa süre içerisinde satışına başlanılacağı duyuruldu. Huddly Go video konferans kamerasının fiyatı ise diğer kameralar göre biraz yüksek. Yeni teknoloji 499$’lık fiyat etiketine sahip olacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir