İnstagram Canlı Yayın Tekrarı Nasıl İzlenir? Merak Edenlere Özel

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

İnstagram bilindiği üzere her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarını mest etmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce hikayeler özelliği ile karşımıza gelmiş ve bunu kullanan kişi sayısı da her geçen gün artmaktadır. İnstagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 200 Milyon hikayeler kullanıcısı olduğunu duyurmuştu. Ancak bu haberi duyuralı nereden baksanız ortalama 5 ay kadar oluyor. Artık bu kısa sürede ne kadar artış olmuştur siz hesap edebilirsiniz.

İnstagram özellikle hikayeler konusunda istediği verimi alınca kullanıcılarına bir jest yapmayı da ihmal etmedi. Buna göre canlı yayın hikayelerini 24 saat kadar bünyesinde muhafaza edebiliyor. Nasıl mı?

Facebook’ta ise durum biraz farklı. Facebook canlı yayın ile instagram canlı hikaye yayınları aslında aynı mantık çalışıyor. Telefonlarınızdan canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak Facebook farkı burada farklı kılıyor. Canlı yayın videolarını kullanıcı silmediği sürece Facebook’ta silmiyor. Ancak İnstagramda durum biraz farklı. Canlı hikayeler adı altında yapılan canlı yayın videosunu canlı olarak arkadaşlarınız izleyebiliyor. Canlı yayını bitirdiğinizde ise instagram bu videoyu siliyor.

insa calı yayın tekrarı

Aslında instagram zannedildiği gibi videonun hemen silinmesi konusunda kullanıcısını üzmemek adına canlı hikayeler içerisinde canlı yayın videosunu 24 saat daha izlenebilmesini sağlıyor. Buna göre instagram canlı yayın videosu tekrarı nasıl izlenir diyenleri de atlamayacağız.

İnstagramda Canlı Yayın Tekrarını Nasıl İzleyebilirim?

Aslında oldukça basit bir işlemdir. Canlı yayını bitirdiğiniz zaman sayfanın hemen alt kısmında yeni bir düğme karşınıza çıkacak. Bu düğmeye dokunarak açık konuma getirdiğiniz zaman karşınıza ‘’ paylaş ‘’ butonu çıkacaktır. Burada paylaş dediğiniz zaman hikâye yayınına bu canlı videonuz gelecektir. Bu düğmeyi kapattığınız zaman ise canlı hikâyeler alanından videonun paylaşımını kaldırmış olacaksınız. Yani işin özeti 24 saat içerisinde canlı yayın videonuzu hikâyelerim alanından kendiniz istediğiniz zaman görebilecek, istediğiniz zamanda kapatabileceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir