Instagram’a Hashtag ile Takip Etme Özelliği Geldi!

Sosyal Medya admin
sponsorlu reklam

Twitter tarafından kullanıcılara sunulmakta olan hashtag özelliği anlık düşüncelerinizi veya durumunuzu çok geniş kitlelere aktarabilmenizi sağlayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde düşüncelerinizden yola çıkarak bir akım başlatma imkanına da sahipsiniz. Bu özelliği kendi bünyesine katmak isteyen Instagram hashtag özelliği çıkardığını duyurdu.

Hashtag Özelliği Artık Instagram’da

Bilindiği üzere Hashtag terimi, sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hashtag sayesinde önemli günlük olayları ya da hatırlanması gereken geçmiş olayları gündeme getirebileceğiniz gibi kendi kişisel durumunuza veya düşüncelerinize yer vererek oldukça geniş kitlelere hitap edebilme olanağına da sahipsiniz. Instagram’ın Hashtag özelliği de Instagram kullanıcılarının merakla beklediği ve büyük istek duydukları bir özelliktir. Artık kullanıcılar Instagram üzerinde başka kullanıcıların yoğunluklu olarak ilgi gösterdiği resim, video ve hikayeleri Hashtag’ler sayesinde görebilecekler. Ayrıca kendileri de Hashtag kullanarak daha çok kullanıcıya ulaşabilecekler.

Takip Ettiğiniz Hashtag’leri Başkaları Görebilir

Ayrıca takip ettiğiniz Hashtag’ler profiliniz üzerinde başka kullanıcılar tarafından da görülebilecektir. Eğer takip ettiğiniz Hashtag’lerin görülmemesini istiyorsanız gizlilik ayarlarına ulaşarak Hashtag’lerinizin başkaları tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz.

Yeni Uygulamaların Sinyali

Instagram yetkililerinin Instagram’a getirilen hashtag özelliği ile ilgili yaptıkları açıklamaya göre bu özellik, aynı ilgi alanına sahip olan kullanıcıların birbirleriyle daha kolay iletişim haline geçmelerini ve birbirlerine daha çabuk ulaşabilmelerini amaçlamaktadır. Üstelik yetkililerin yaptığı açıklamalara göre bu özellik gelecekte Instagram’a uygulanmasını planladıkları özelliklerden sadece birisidir.

Uygulamanızı Güncellemelisiniz

Instagram Hashtag takip etme özelliği tüm kullanıcılar için ücretsiz olup anından yüklenebilecek olan bir özelliktir. Bu özelliği telefonunuza yükleyebilmeniz için uygulama mağazasına girip Instagram’ınızı güncellemeniz yeterli olacaktır. Uygulamanız güncellendiğinde ise Instagram hesabınıza giriş yaptığınız zaman Hashtag özelliğinin yüklenmiş olduğunu göreceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir