İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Whatsapp’ı İnternetsiz Kullanma Ayarları

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamalarından belki de ilk sırada olan WhatsApp her geçen gün kendisini yenilemeye devam ediyor. Bu uygulamanın sizlere çıkardığı özelliklerde neredeyse sınır yok diyebileceğimiz bir uygulamayı daha bizlerle buluşturan WhatsApp yetkilileri sadece gerekli olan uygulama güncellemelerini yaparak yeniliklerden haberimizin olabileceğini defalarca tekrarlamaktadırlar. Bugün aldığımız habere göre artık WhatsApp internetsiz kullanılır mı diyenlere evet kullanılabilir diyebilmekteyiz.

WhatsApp İnternet Olmayınca Kullanılmıyordu!

Akıllı telefonlar her ne kadar elimiz ayağımız olsa da internet olmadığı zaman pek bir işimizi görmüyor. Telefonumuza indirdiğimiz oyunları oynayarak vakit geçirebilmenin yanında yapabildiklerimiz arasında birde telefondan konuşmak kalıyordu. Ancak Whatsapp buna bir çare bularak artık internet olmadan WhatsApp kullan ılacağını duyurarak telefonlarda bir takım ayarların yapılması neticesinde herkesin kullanabileceğini açıkladılar.

İnternetsiz WhatsApp’ı Kimler Kullanabilir?

Öncelikle bu haberimiz sizi heyecanlandırmış olabilir. Şuan için internetsiz WhatsApp kullanımına izin verilen sistem Android işletim sistemidir. Yani Apple ürünleri ya da Microsoft işletim sistemi kullanan kişiler bu uygulamadan şimdilik yararlanamıyorlar. Buna göre İOS işletim sistemi yoğun olarak kullanılanlar arasında olduğu için İOS işletim sisteminde WhatsApp’ı internetsiz kullanamıyorsunuz. Sebebi ise; yapılacak olan ayarlamaların İOS tarafından engellenmiş olmasından dolayıdır. Güvenlik sebebi ile İOS sisteminde bu tür ayarlar maalesef yapılamıyor.

İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanabilirsiniz?

Müjdeli haberin detaylarına geçelim. Öncelikle bu uygulamanın çalışma mantığı şudur. WhatsApp tarafından geliştirilen bir sistem sayesinde telefonunuzda internet olmadan, mobil veri kapalıyken ya da Wİ-Fİ olmadan faydalanabiliyorsunuz. internetsiz WhatsApp nasıl kullanılır diyenler için işte yapılacak olan ayarlamalar.
• Android telefonunuzdan Ayarlar kısmına giriş yapınız.
• Bağlantılar tıklayınız ve ardından ‘’ Mobil Ağlara ’’ tıklayınız.
• Karşınıza gelen ekranda ‘’ Erişim Noktası Ayarları ‘’ göreceksiniz.
• Bu kısma giriş yapın ve ‘’ yeni bilgi ‘’eklemeniz gerekecek.
• Sağ üst kısımda ‘’ Yeni Ekle ‘’ alanını göreceksiniz tıklayınız.
• Sizden istenilen bilgiler ise alt kısımda gösterdiğimiz şekilde giriniz.
• WhatsApp APN: internet
• Proxy: 127.0.0.01 yazınız
• Bağlantı Noktası: 8080 olacak şekilde ayarlarınız.
• Bilgileri lütfen doğru ve eksiksiz giriniz.
• Ayarlardan ‘’ Erişim Noktası Adları ‘’ alanına geliniz.
• Son geldiniz alanda sizin eklediğiniz bölümü göreceksiniz. WhatsApp olarak seçimi tamamlayın.

İnternet Verisinden Hiç Düşmeyecek mi?

Yapılacak işlemler bu kadar. Bundan sonra Whatsapp’ı internetsiz kullanmak adımını tamamlamış oluyorsunuz. Hiçbir şekilde internet bakiyeniz düşmeyecek. Ancak bilinmesi gereken bir konu var. Tüm kullandığınız veriler elbette internetinizden düşecek. Ancak düşmesi için ayarları geri çekmeniz gerekiyor. İnternetsiz whatsapp kullanma ayarlarları için takıldığınız yerde alt kısımdan yorum yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir