iOS 11.2 Beta Sürümü İle Yanlış Sonuçlar Veren Hesap Makinesi Hatası Çözüldü

IOS admin
sponsorlu reklam

Apple ürünlerine ait iOS işletim sistemi en son olarak iOS 11 ile satışa sunulmuştu. Beta sürümleri olarak 11.1 ve ardından 11.2 kullanıma geçmişti. Ancak hatalar veren 11.2 ‘de önemli bir sorun vardı. Hesap makinesine sayılar hızlı girildiğinde oluşan yanlış sonuç verme hatası düzeltildi.

Çıkardığı her yeni ürünle yeni bir işletim sistemi kademesi çıkarmasıyla tanınan Apple, son olarak iphone 8 ve iphone X ‘i çıkarmıştı. Apple’ın işletim sistemi olan iOS ise 11. sürümüyle piyasaya sunulmuştu. iOS 10’a göre radikal değişikler içermekteydi. Ancak yapılan değişikliklerle birlikte çeşitli sistem sorunları da beraberinde gelmişti. Apple ise mevcut olan bu sistem sorunlarını çözmesiyle tanınan bir kuruluş. Yalnız iOS 11’ de çıkardığı diğer işletim sistemi kademelerine göre hataları çözmekte daha hızlı davrandı ve ek güncellemeleri yani Beta sürümleri daha hızlı yayınladı.

Hesap Makinesi Hatası Düzeltildi

Hesap makinesini hızlı kullananlar için oldukça büyük sorun yaratan bu hata hızlı bir biçimde iOS 11.2’de giderildi. Bu hata animasyon sorunu olarak nitelendirilen türdendi. Çekirdek yazılımıyla ilgisi yoktu. iOS 11 ve iOS 11.1 ‘de görülen bu hata hesap makinesi kullanımında çeşitli matematiksel sembolleri ve işaretleri, bazı zamanlarda ise sayıların yok sayılmasına neden oluyor ve bu yüzden de hatalı sonuçlar veriyordu.

Apple şirketi bu sorunu, soruna neden olan animasyonları kaldırmayı tercih ederek çözdü. Böylece hesap makinasında hız kesmeden kullanım mümkün oldu. Çözüm yavaşlamayı önledi.

Hesap makinesi hatası kullanıcılar tarafından büyük tepki toplamıştı. Bu sorunun düzetilmesiyle müşteri memnuniyetini sağladı. Bir Apple çalışanı olan mühendis ise bu hata için yapılan yüzlerce şikayet raporlarını aldıklarını doğruladı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir