İOS 11 Sonunda Zirveye Ulaştı

IOS Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi ola IOS sürekli yeni sürümleriyle gündemimizde. IOS 10 dan  sonrada IOS 11 i çıkartan firma IOS 10 a göre çok fazla tercih edilmemişti. Aslında bakıldığında mobil cihazlar uygulamaları daha kolay kullanılması için çıkarılan yeni sürümün tercih edilmemesi şaşırtmıştı. Şimdilerde ise sonunda zirve yapmayı başaran IOS 11 cihazların yüzde 47 sinde kullanılmaya başlandı.

IOS 11 Neden Tercih Edilmedi

IOS 11 ilk çıkış yaptığında tercih edilmemesinin sebebi uzman tarafından pek çok kullanıcının uyarılmasıdır. Buda insanlarda bir önyargı oluşturmaya başlamış olmalı ki insanlar halen IOS10 u kullanmaya devam etmişlerdir. Uzmanlar IOS 11 çıktığında bazı teknik hataların olduğu halde piyasaya çıkartıldığını söylediler. Bu teknik arızalar ise İphone telefonunuzun IOSD11 e geçmesiyle kendi kendini sıfırlama durumu yaşamanız ya da şarj ederken çıkan şarj olmama gibi sıkıntıların olduğu pek çok siteden duyuruldu. Fakat bu hataların giderilmediği, İphone kullanıcılarının ilk etapta bu durumu fark etmediklerini daha sonra telefonların kullanılmaz hale geldiğini söylüyorlar. Bu kadar çok tepki alan ve uzmanlar tarafından beğenilmeyen IOS 11 sürümü için firma bu teknik sorunları gidermek için yeniden IOS 11 i güncelledi.

Ios 11.03

Kullanıcıların şikâyetlerinden dolayı ve uzmanların eleştirilerinden sonra işletim sistemi firması IOS11 deki teknik sorunların giderilmesi için çalışmaya başladı. IOS 11 diğer serilere göre çok başarılı bir giriş yapamamış olsa da şuan teknik sıkıntılar giderildiğinden cihazların %47’lik gibi büyük bir oranında kullanılmaktadır. Şimdiler de ise bu teknik arızalardan dolayı istenilen ilgiyi görememiş olan IOS11, IOS 11.03 ile haytaların giderilmiş bir şeklide kullanıcıların kullanımda. Ayrıca bir de IOS11.1 sürümü ile karşınıza çıkmaya hazırlanan işletim sistemi firması yeni ve farklı özellikleri ile bu kez istenilen ilgiyi göreceğini düşünüyor. Yeni ifadeler ile uygulamalar arasında geçiş yapmayı sağlayan, 3D Touch hareketi ile şimdiden kullanıcıların kafalarını karıştırmış durumda. Kullanıcılar ve uzmanlar merakla IOS 11,1 sürümünün çıkışını bekliyorlar. Bu kez de bir teknik sıkıntı yaşanması söz konusu bile değil.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir