İphone 8 Ekran Çözünürlüğü Kaç Olacak?

Mobil Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

İphone 8 Ekran Çözünürlüğü ve Ekran Boyutu Ne Olacak?

Apple ürünlerinden birisi olan İphone model akıllı telefonlara karşı ilgisi olanlar son zamanlarda İphone 8 hakkında merak ettikleri sorulara cevap bulabiliyorlar. Apple 10. Yıl şerefine özellikle İphone 8 modelinin üzerinde itina ile durarak çok farklı bir model ortaya çıkarmak istiyor. Bir diğer adıyla İphone Pro ekran çözünürlüğü kaç olacak diyenlere işe cevabımız!
İphone 8 nasıl olacak diye merak eden kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle İphone 8 ne zaman çıkacak diyenler bugünlerde ise akıllı telefon kategorisinde olan İphone 8’in ekran çözünürlüğü nün kaç olacağını öğrenmek istiyor.

iphone 8 ekran inci

İphone 8 Ekran Çözünürlüğü Belli Oldu!

İphone 8 haberleri hakkında karşımıza çıkan önemli bir bilgiyi sizlerle paylaşalım istedik. Ünlü bir analist olarak bilinen Ming Chi Kuo, İphone 8 özellikleri hakkında önemli bilgilere değindi. Öncelikle haberin detayında ‘’ Home ‘’ ve ‘’ LCD ‘’ ekranın çok geride kalacağını bildirdi. Buna göre ‘’ Home ‘’ ve ‘ LCD ‘’ ekranı olmayınca ekran çözünürlüğü de çok yüksek olacak.

iphone 8 ekran çözünürlüğü

Yapılan Analize göre İphone 8 kaç inç olacak diye merak edenlere de müjdeli haberi vermiş oldu. Ming Chi Kuo’ya göre İphone 8 ekranı 5,8 inç olacak. Bu ekran büyüklüğüne eşlik edecek ekran çözünürlüğü ise; 1242 x 2800 piksel olacak.

İphone 8 Alt Ekranda Fonksiyon Alanı!

Yapılan haberi resim görseli ile destekleyen Kou, Home tuşunun olduğu alt kısmın ‘’ fonksiyon alanı ‘’ olarak üretileceğini söyledi. Daha önce oraya atılmamış olan yani beklenmeyen bir gelişme olarak bizleri biraz şaşırtsa da şuan için bu bilgilerin haber niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Alt kısımdaki fonksiyon alanının İphone 8 parmak izi okuyucu ve ekran tuşu için etkin olacağı yönünde bilgileri de ekledi.

Daha Önceki Tahminler Tuttu!

Burada bilgilendirdiğimiz İphone 8 modeli hakkındaki haberler resmi bir ağız tarafından yapılmadığının altını çizelim. Ancak, ünlü analist olan Ming Chi Kou, diğer markalar için yaptığı tahminlerde doğruluk payına çok kez ulaştığını belirtebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir