İphone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

Akıllı telefonlar arasında tercih edilen telefon markası olan İphone her yıl çıkarttığı yeni cihazlarıyla kullanıcıların dikkatlerini çekmeye devam ediyor. Dünya çapında çok fazla kullanıcı kitlesine sahip olan İphone, hem işletim sisteminin farklı olmasıyla hem de çelik kasa tasarımıyla diğer markalara nazaran fark yaratmayı başarabilmiş bir marka. Özellikle çelik kasa tasarımıyla düşme ve darbelere karşı daha dayanıklı olduğundan uzun ömürlü bir telefon. Uzun ömürlü ve kullanışlı olması sebebiyle de çok fazla ilgi görmekte.

İphone Garanti Sorgulama

İphone, diğer cihazlarda olduğu gibi sizlere iki yıllık bir garanti servisi kullanma süresi veriyor. Fakat diğer markaların garanti servislerine göre daha kapsamlı bir teknik servisi olan Apple, kullanıcıların bu yüzden bile tercih bu markayı tercih etmesine neden oluyor. İphone da cihazınızın garantisini sorgulamak istiyorsanız ilk olarak Apple resmi sitesine girmeniz ve oradan da destek sayfasına geçiş yapmanız gerekmektedir. Arama bölümünden garanti sorgulama yazarak sayfaya geçiş yapabilirsiniz. Daha sonra açılan sayfada sizlerden telefonunuza ait seri numaranız istenecektir. Telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek genel kısmına geçiniz buradan da hakkında bölümünden seri numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra seri numaranızı sayfaya giriniz. İphone seri numaranızı girdikten sonra Türkçe bir sayfayla sizi bilgilendirecektir. Aradığınız her sorunun cevabını bu sayfadan bulmanız mümkün.

İphone Garanti Süresi

İphone kullanıcılarına iki yıllık bir garanti süresi tanıyor. Fakat diğer markaların garanti servisine göre çok daha kullanışlı ve hızlı çalışan bir garanti servisine sahip. Diyelim ki cihazınızla ilgili sorun yaşamaya başladınız. Bun sorun için Apple garanti servisi adresine telefonunuzu yolladınız. Servisi telefonunuzu aylarca kullanmanızdan mahrum bırakmayarak çok kısa bir süre içerisinde telefonunuzun sıkıntısını gideriyor. Sıkıntı giderilemeyecek kadar büyükse de sizlere aynı telefonun yenisini gönderiyor. Fakat size bir üçüncü seçenek daha sunulmuş, isterseniz de yeni telefon yerine size ödediğiniz ücreti geri veriyor. Tüm bu kullanım kolaylıkları sağlayan markanın belki de en çok tercih edilme sebeplerinden biri de garanti servisidir. Kullanıcılar İphone ’nun garanti servisinden son derece memnun.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir