iPhone X İzleri Taşıyan Mi Mix 3 Tasarımı Yolda

Mobil admin
sponsorlu reklam

Çin’in diğer ülkeleri taklit ederek geliştirdiği teknolojik ürünleri devam ediyor. Xioami Mi Mix 3 de iPhone X’in izlerini taşıyor. Avrupa’da ve dünyada adından söz ettirmek isteyen Xiomi’nin yeni ürünü Mi Mix 3’ün arka paneli 3 kameri sensörü içeriyor. Xiaomi bu bağlamda bir yeniliğe de imza atmış durumda; ancak tasarımının iPhone X’e benzemesi bu yeniliği biraz arka planda bırakmış gibi. Ne var ki kesin konuşabilmek için cihazın tasarımının resmi açıklamayla sunulması gerekiyor.

Mobil Dünyasında Hareketlilik

Her zaman olduğu gibi 2018’in Mart ayı mobil dünyasının hareketli ayı olacak. Dev mobil telefon üreticileri dünya piyasasına sunacakları ürünleri sunarken, büyük bir rekabet içerisinde olacaklar. Çin’in Apple’ı olarak bilinen Xiaomi, son yılların en hızlı büyüyen üretici şirketlerinden biri olarak göze çarpıyor. Şirket, mobil sektörde ilk kez çerçevesiz ekran tasarımını gerçekleştirmişti.

Taklit mi, Değil mi?

Sızdırılan bilgilere göre iPhone X’de bulunan dikey konumdaki çift kamera sensörü gibi Mi Mix 3’ün de arka kamera paneli aynı şekilde tasarlanmış. Apple logosu yerine parmak izi sensörü göze çarpıyor. Çin’in Facebook’a alternatifi Webio’da ortaya çıkan sızıntı görüntülerde yürütülen çalışmaların yansımalarına rastlıyoruz. Taklit olup olmadığı konusunda dünyadaki tartışmalar da hız kazanmış durumda. Çerçevesiz ekranlar gibi bir yeniliğe imza atan Xiaomi Mi Mix şirketinin bu kez taklide gitmesi olumsuz bir etki yaratabilir. Tüm dünyada en çok satan telefon üreticilerinden olan şirket, yüksek malzeme kalitesiyle ve uygun fiyatıyla ön sıralarda yer alıyor. Ne var ki, taklit konusunda daha dikkatli olması gerekebilir.  Webio’ya sızan görüntüler doğruysa bu şirketin imajını sarsabilir.Çin’in Apple’nın dünyaya taklit değil çerçevesiz ekranlar gibi yenilikler sunması imajını yükseltecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir