Iphone’larda Olup Android’de Bulunmayan Özellikler

Mobil admin
sponsorlu reklam

Daha yaygın kullanım ağına sahip olan Android’in daha fazla özelliğe sahip olduğu düşünülse de iPhone’larda bulunan bazı özellikler Android’de mevcut değil. Her ne kadar bu özelliklerin hepsinin çok büyük farklar yaratmayacağını düşünsek de yine de iPhone’ları farklı ve özel kılmayı başarmış. İşte iPhone 8 ile yine satış rekorları yapmaya başlayan Apple’ın telefonlarındaki ayrıcalıklı özellikler:

1. Sayfa Başına Geçme

Web sitelerinden aşina olunan bu özellik genelde sağ alt köşede bulunan yazıya tıklamak suretiyle gerçekleşiyor. iPhone’larda da bulunan bu özelliği kullanmak için durum çubuğuna tıklamak yeterli oluyor. İlk iphone’lardan itibaren kullanılan bu özellik ios 11 versiyonunda bile kullanılıyor.

2. Sallayarak Geri Alma

Birçok iPhone kullanıcısı tarafından pek tercih edilmese de bu özellik sayesinde son yapılan eylem telefon sallanarak geri alınıyor.

3. Daha Kaliteli VoIP ile Mobil Çağrı Yönetimi

Normal çağrılar gibi yönetilebilen bu VoIP çağrılarına kesintisiz devam edilebiliyor. Çağrı listesi Iphone’larda birleşik bir halde listeleniyor. Android’in yeni geliştirdiği sistem bu sistemin üst versiyonu gibi görünse de henüz bu seviyeye ulaşabilmiş değil.

4. 3D Dokunuş

Orijinali 3D Touch olarak geçen bu özellik sayesinde ekrana normalden biraz daha bastırmanız durumunda kısayol ve ön izlemelere erişebiliyorsunuz.

5. Apple Ürünlerinin Entegre Kullanımı

Aynı kablosuz ağa bağlı olma durumunda kullanılan bu özellik çok pratik. Örneğin iPhone 7 telefonunuza gelen çağrı veya mesajlara Mac, IPad veya Apple Watch cihazlarından ulaşabiliyorsunuz.

6. Ses Limiti ve Kontrolü

Ses limiti sayesinde kulaklık kullanırken maksimum ses seviyesini kısıtlama imkanı sağlanıyor. Ses kontrolü ile de müziklerin sesleri aynı seviyede kulaklıklara iletiliyor.

7. Medya Kontrol Merkezi

Bu özellik ile medya yürütme işlemleri tek bir yerden ulaşma imkanı sağlanıyor. Android’de ise her uygulama için ayrı ayrı bulunmakta.

8. Ayrıntılı Pil Kullanımı

iPhone’larda bataryanın azalmasına en çok neden olan uygulamalar ayrıntılı bir şekilde veriliyor ancak Android’lerde bu veriler o kadar sağlıklı olmuyor. Özellikle Play Store’daki bazı uygulamalar konum servisleri gibi işlemleri de kullandığından pil kullanımı verileri farklılık gösteriyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir