Kripto Masası: Bitcoin Vadelileri CME’de İşleme Açıldı

Gündem admin
sponsorlu reklam

Bruno Le Marie tarafından yapılan açıklamaya göre, yakın gelecekte düzenlenecek olan G20 Zirvesi’nde içerisinde bulunduğumuz dönemin en çok konuşulan kripto para birimi Bitcoin hakkında geniş çaplı bir tartışma yapılması gerektiği vurgulandı. Ayrıca bu tartışmanın asıl konusunun Bitcoin’in nasıl denetleneceğinin belirlenmesi üzerine kurulması gerektiğinin altı çizildi.

Bitcoin’in Denetlenmesi Amaçlanıyor

Bilindiği üzere Bitcoin ekonomi piyasalarında rekor üzerine rekor kırmaya devam etmektedir. Bu durum karşısında bir önlem almak isteyen Avrupa Birliği üye ülkeleri, Bitcoin’in denetlenmesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde oldukça sert bir politikanın yürürlüğe konması konusunda fikir birliğine vardılar. Bunun en büyük nedeni ise yasa dışı yollardan elde edilen paraların Bitcoin ile rahatlıkla transfer edilebildiği ve böylelikle de terör örgütlerinin finanse edilebildiğidir. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi Bruno Le Marie de bu konuya La Chaine Info kanalına verdiği röportajda ayrıntılı bir şekilde değinmiştir. Le Marie açıklamasında, Nisan ayı içerisinde Arjantin’de düzenlenmesi planlanan G20 Zirvesi’nde Bitcoin ile ilgili konuşma başlatılmasına yönelik bir önerge sunacağına değindi. Bu önergeyle de Bitcoin’in denetlenmesini sağlayacak olan yöntemlerin araştırılmasını amaçladığının altını çizdi.

Bitcoin Vadelileri Artık CME’de

Bunların dışında, Pazar gecesinden itibaren Bitcoin vadelileri CME’de işlem görecek. Dünyanın en büyük borsası konumunda bulunan CME Group’un almış olduğu bu karar Bitcoin için oldukça büyük bir önem taşıyor. Zira Bitcoin’in değerindeki değişimler artık daha yakından takip edilip gözlemlenebilecektir.

CME’deki Değer Farkı Çok Daha Düşük

Bitcoin vadelilerinin CME’de işleme açılması ile birlikte CME vadelilerindeki fiyatlama Bitcoin’in sahip olduğu değerden sadece yüzde 2 oranında yüksektir. CME’nin en büyük rakibi olan Cboe’de ise bu değer farkı yüzde 13 olarak göze çarpmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {admin}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir