LG G3 Kapanma Sorunu ve Çözümü

Nasıl Yapılır Gökmen Fidan
sponsorlu reklam

LG G3 Telefonum Durduk Yere Kapanıyor

LG markasının Türkiye piyasasında en çok bulunan telefonlarından birisi olan LG G3 kapanma sorunu ile gündeme sıklıkla gelmeye devam ediyor. Kullanıcıların genel olarak durduk yere telefonun kapandığı ve bu yüzden kendilerini arayan kişilerin ulaşamadıklarını söylemekteler. Ansızın kapanan LG G3 neden kendi kendine kapanıyor ve bunun çözümü nedir sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Ancak kullanıcıların genel şikâyetleri arasında bulunan LG G3 kapanma sorunu çözülemeyecek sorunlardan değildir. Ayrıca LG G3 kapandığı zaman Power tuşuna basıldığında açılmaması ancak bataryayı söküp taktıktan sonra açıldığı gelen bilgiler arasındadır.

LG G3 Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu ve Çözümü

LG G3 kendi kendine kapanıyor diyenler için alternatif çözüm yöntemlerinden birisi yine cihazı fabrika ayarlarına getirmek olacaktır. Kapanmasına sebep olan zararlı dosyalar bulunuyor olmasından kaynaklanabilir. Ayrıca telefonu kurarken yanlış adımlar yapılması, bazı programların virüs dosyası taşıması ya da telefonun herhangi bir yerden darbe almasından olabilir. Batarya aldığı darbeden dolayı şişme yapabilir. İstediği akım gücünü telefonun teknik tarafıa iletemediği zamanlarda güvenlik adına kendisini kapatıyor olabilir. LG G3 kendi kendine kapanma sorunu için çözüm yöntemimiz geçerli olmazsa eğer telefonu en yakın servis noktasına göstermeniz önerilerimiz arasındadır.

LG G3 Kapanma Sorununa Çözüm

Öncelikle telefondaki tüm kişisel bilgilerinizi bilgisayara ya da sanal ortamlara yedeklemenizi istiyoruz. Fotoğraflar, rehber, video, önemli dosyalarınızı yedekledikten sonra şu adımları uygulayınız.
Ayarlar > Genel Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Herşeyi Sil > Cihazı Sıfırla bu işlemi yedeklerinizi aldıktan sonra uygulayın. Telefon ilk aldığınız günkü gibi hızlı bir şekilde çalışacaktır. Dilerseniz buradan LG G3 Nasıl Hızlandırılır isimli konumuza göz atarak hızlandırma işlemlerini de yapabilirsiniz. Cihaz sıfırlandıktan sonra kurulum menüsü ile karşılaşacaksınız. Bu kurulum adımlarını dikkatlice yapınız. Belki sorunun kaynağı yanlış kurulumlardan dolayı olabilir. Gereksiz gördüğünüz adımları atlamayı deneyebilirsiniz.
Anlattığımız yöntem dâhilinde LG G3 kapanma sorunu hala atlatılamadıysa daha önce burada paylaştığımız LG G3 Format Atma isimli konumuza göz atarak bir de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Gökmen Fidan {Gökmen Fidan}

Teknolojiye karşı olan merakımı internet dünyasına açılarak daha da genişletmeyi hedefledim. Teknoleji.net isimli bu sitemle hem paylaşımlar yapıyorum hemde kendimi geliştiriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir